ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Policie ČR

Policie České republiky. Proč ji lidé nemají rádi? To je otázka k zamyšlení.
Jsou tu pro nás vždy 24 hodin v kuse, 7 dní v týdnu a 365 dnů ve dne i v noci. Chrání naše bezpečí a zdraví, ale i zachraňují životy. Lidé policii většinou nemají rádi kvůli pokutám nebo hlídkám, které vás zastaví zrovna ve chvíli, když spěcháte do práce.

Proč by tomu ale tak být nemělo?
Za vším stojí lidská nenávist či alkohol a jiné omamné a psychotropní látky. Díky policii a jejich kontrolám si můžeme připadat bezpečněji. Zrovna díky mužům zákona se na silnicích tolik nevyskytují agresivní lidi pod vlivem drog, alkoholu atd. Nebýt jejich kontrol, doprava by kolabovala a silnice vypadaly zcela jinak. Docházelo by k častějším úmrtím i k různým přestupkům a zločinům.

Záleží však také na tom, na jakého policistu narazíte. Někteří totiž nereprezentují název policie moc dobře. Ale je zde spousta jiných mužů zákona, kteří dohlíží na naše bezpečí a chrání nás majetek i životy. Jsou to přeci jen oni, kteří vám vždy pomohou a ochrání vás. A to že sem tam dostanete pokutu, neznamená konec světa, ba naopak. Můžete se poučit z vlastní chyby a příště ji neudělat.

Jak policisté zachraňují životy?
Všelijak, jezdí nejen pomáhat lidem, kterým se například zastavilo srdce, ale i k požárům domů, kde jsou většinou mezi prvními a nasazují svůj vlastní život bez požární techniky.

Co když policista není zkušený a nemá vzdělání či nezná právo?
Každý může udělat chybu, jsme jen lidé, ale nevzdělaní policisté rozhodně nejsou! Podmínky pro ně a nároky k přijetí jsou velké a těžké. Každý uchazeč musí mít minimálně školu s maturitou a dále projít několik testů, zkoušek a pohovorů. Je to proces několika měsíců, někdy až let. Policie navíc nabízí několik oborů: dopravní policista, okrskář, police cizinecká nebo pyrotechnická a další.

Proč tedy respektovat policii?
Protože jsou tu vždy pro nás, chrání nás, pomáhají a zároveň učí naše děti. Starají se o bezpečnost státu a měst. Každý někdy potřebuje pomoci a tihle muži i ženy dělají vše pro to, aby nám vždy pomohli, nasadili svůj vlastní život pro naše bezpečí. Proto bychom měli jejich těžkou práci respektovat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Gregy, 22.05.2021

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Policie ČRMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­