ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Poker - novodobý seriózní sport současnosti?

V historii lidstva vždy existoval některý z prestižních sportů, jenž často definoval takzvané gamblerské gentlemany současné společnosti a zároveň udával směr trendu, kterým se dát, aby byli lidé momentálně IN. Ačkoliv se jednalo o povrchní záležitost, jež s mentalitou neměla příliš společného, našli se v ní tací, kteří tyto sporty pozvedli na novou netradiční úroveň. Dá se říci, že ji vyzvedli z naprostého bahna a pozvedli do královských výšin.

Je zde spoustu sportů, o nichž bych takto mohl svou úvahu psát. Kulečník, šachy, vrhcáby, bridž či jiné... Rozhodl jsem se, že tomu tak bude u pokeru. Proč? Protože si myslím, že právě ten je teď nejžhavějším tématem číslo jedna, mezi těmito - dovolím si říci - stolními hrami.

Poker vznikl už dávno, avšak největší popularitě se podle mě začal těšit teď, ve dvacátém prvním století. Mimo vedlejší zábavy - kterou hrají její přívrženci mezi sebou v klubech či v jiných podnicích, případně u sebe doma - je zde i daleko serióznější v podobě různých turnajů, na něž se může přihlásit prakticky každý, avšak taktéž může skončit na kdejaké drobné chybičce, kterou učiní. Obdobně je tomu například i u šachů, avšak u těch je to hlavně o pevných nervech a taktice.

U pokeru je dle mého názoru rovněž nutné si pohlídat, jak se věci mají, avšak zcela jiným způsobem. Přečíst protivníka, odhalit jeho úmysly a karty, přihodit, či složit? To je otázka, kterou si hráči kladou. Myslím si, že právě tyto vlastnosti jsou společné i pro šachy, avšak tady na nich záleží více. Pokud u šachů udělá člověk jednu chybičku a uvědomí si ji, může ji zpravidla ještě napravit. Pokud ji udělá tady, domnívám se, že ve většině případů skončí.

Navíc si je třeba uvědomit, že hráč nehraje proti jednomu protivníkovi, avšak hned proti několika. Soustředit se na ně a nepodlehnout je podle mě daleko těžší než při šachové partii, kdy je nutné se koncentrovat jen na jednoho soka.

Dá-li si člověk všechny tyto části dohromady, pak si troufnu říci, že podle mého názoru je nemožné se nedomnívat, že by poker nebyl seriózním sportem. Ba právě naopak. To, že má za sebou nečistou pověst karbaníků, kriminálníků a jiných nekalých živlů (především minulých dob), je jedna stránka věci. Z té se však čistě na tento sport nelze dívat, neboť tyto složky mají i ostatní sporty, tudíž se nikterak od něj neliší.

Ubírá však váha historie nelegálnosti na serióznosti pokeru? Myslím si že nikoliv. Pokud se totiž dokážeme přes toto přenést, spatříme, že se jedná o stejně ušlechtilý a seriózní sport, jako tomu je třeba právě u šachů.

Poker je tedy podle všech předpokladů novodobý seriózní sport současnosti.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 31.12.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Poker - novodobý seriózní sport současnosti?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­