ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.62
Hodnoceno: 222x Prosím, ohodnoť práci

Podzim

Na jaře všechno začíná a na podzim končí.
Je to jako s lidmi. Narodí se a umřou. Ale když podzim končí, je hezký, hezčí než jaro. Nemám ráda řeči, že podzim je smutný a melancholický. Mně se líbí. Lidé, kteří na podzim nehledí pozitivně, se ráno špatně probouzí a celý den jsou v depresi. Mně se naopak zamlouvá, že mě probudí déšť bubnující na okno.
31. října se slaví Halloween. V Čechách sice není tak populární, ale je to hezký svátek. Dýním se vytvoří nový make-up a povadlý úsměv se vymění za vyceněné zuby. Na sebe si oblékneme strašidelný kostým a jde se na koledu. 2. listopadu slavíme Památku zesnulých jinak také Dušičky. Chodí se na hřbitovy a čistí se hroby od napadaného listí.
Ráda pouštím draky s představou, jak krásné je létat. Je hezké dívat se na draka poletujícího ve větru. Nevadí mi, že mám na sobě asi čtyři bundy a vítr se mi opírá do zad ani že se mi každou chvíli přilepí suchý list na obličej a mám rozcuchané vlasy od větru. Ráda sbírám listy a suché kytky. Letní kytky uvadnou, ale podzimní zůstanou. Mám ráda šustění, když šourám nohama v listí. Proč padají listy? Proč uschnou? Jako odpověd mi postačí, že stejně jako my se měníme, tak i stromy mění svůj tříměsíční hábit. Na jaře se strom zazelená a tváří se štastně. V létě vykvete a svou růžovou barvou působí naivně. Na podzim září pestrými barvy a je nevyzpytatelný, protože každý den vypadá jinak. Jednou žlutozelený, pak zas celý do hněda. V zimě je holý a tak vypadá smutně a osaměle.
Na podzim také dozrává spousta zeleniny a ovoce. Jablka se začervenají, bramborám uschne nať jako znamení, že už se mají vykopat. Sklízejí se už i fazole a dýně. Loupání fazolí a sbírání jablek mi nevadí, ale nemám to nejradši. Když už se mluví o bramborách, přenechám tuhle práci s radostí jiným. Musí se také připravit zahrada na zimu, shrabat listí a posekat trávu, zorat pole a zasázet zimní plodiny.
Les je nejkrásnější na podzim. Z dálky připomíná zářící žluté moře. Je tam hodně hub a spousta napadaného krásně zbarevného listí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
PodzimMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)