ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.62
Hodnoceno: 221x Prosím, ohodnoť práci

Podzim

Na jaře všechno začíná a na podzim končí.
Je to jako s lidmi. Narodí se a umřou. Ale když podzim končí, je hezký, hezčí než jaro. Nemám ráda řeči, že podzim je smutný a melancholický. Mně se líbí. Lidé, kteří na podzim nehledí pozitivně, se ráno špatně probouzí a celý den jsou v depresi. Mně se naopak zamlouvá, že mě probudí déšť bubnující na okno.
31. října se slaví Halloween. V Čechách sice není tak populární, ale je to hezký svátek. Dýním se vytvoří nový make-up a povadlý úsměv se vymění za vyceněné zuby. Na sebe si oblékneme strašidelný kostým a jde se na koledu. 2. listopadu slavíme Památku zesnulých jinak také Dušičky. Chodí se na hřbitovy a čistí se hroby od napadaného listí.
Ráda pouštím draky s představou, jak krásné je létat. Je hezké dívat se na draka poletujícího ve větru. Nevadí mi, že mám na sobě asi čtyři bundy a vítr se mi opírá do zad ani že se mi každou chvíli přilepí suchý list na obličej a mám rozcuchané vlasy od větru. Ráda sbírám listy a suché kytky. Letní kytky uvadnou, ale podzimní zůstanou. Mám ráda šustění, když šourám nohama v listí. Proč padají listy? Proč uschnou? Jako odpověd mi postačí, že stejně jako my se měníme, tak i stromy mění svůj tříměsíční hábit. Na jaře se strom zazelená a tváří se štastně. V létě vykvete a svou růžovou barvou působí naivně. Na podzim září pestrými barvy a je nevyzpytatelný, protože každý den vypadá jinak. Jednou žlutozelený, pak zas celý do hněda. V zimě je holý a tak vypadá smutně a osaměle.
Na podzim také dozrává spousta zeleniny a ovoce. Jablka se začervenají, bramborám uschne nať jako znamení, že už se mají vykopat. Sklízejí se už i fazole a dýně. Loupání fazolí a sbírání jablek mi nevadí, ale nemám to nejradši. Když už se mluví o bramborách, přenechám tuhle práci s radostí jiným. Musí se také připravit zahrada na zimu, shrabat listí a posekat trávu, zorat pole a zasázet zimní plodiny.
Les je nejkrásnější na podzim. Z dálky připomíná zářící žluté moře. Je tam hodně hub a spousta napadaného krásně zbarevného listí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: mikeska, 30.03.2004

­­­­

Diskuse ke slohové práci
PodzimMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­