ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.72
Hodnoceno: 43x Prosím, ohodnoť práci

Podle čeho poznáte, že vás rodiče mají rádi?

  • jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2012

Přemýšlím nad tím, jak vnímají rodičovskou lásku děti a jak dospělí.

Dětství je dle mého názoru velmi důležitým životním obdobím. Dítě poznává a učí se nové věci a rodina je pro něj hlavní. Tráví nejvíce času právě se svými rodiči, a tak si myslím, že právě podle toho, jak se k němu rodina chová, dítě pozná, že ho mají jeho rodiče rádi. Například když mu pomáhají s domácími úkoly, obejmou ho a dají mu pusu na čelo, nebo když mu něco mimořádně dovolí, když mají jeho důvěru a může za nimi přijít a svěřit se. A pro dítě to mohou být třeba jen maličkosti jako pohlazení nebo lízátko.

Kdežto v dospělosti už kdeco bereme jako samozřejmost. Neprojevujeme radost tak jako malé dítě, které přijde a řekne: "Maminko, mám tě rád." Ale každý dospělý už na rodičovskou lásku pohlíží přeci jen jinak. Dospělý už ví, že ho jeho rodiče mají rádi a třeba ani nemusí znát přesný způsob, jak to poznat. Taky už sami dobře vědí, že každý rodič se o své dítě strachuje, a to v každém věku. A že trpělivost jde ruku v ruce s láskou.

Podle mého je rodičovská láska automatická. Od první chvíle, kdy maminka uvidí své dítě v porodnici přes veškerá úskalí puberty až k jistotě, že když se budeme v dospělosti potýkat s různými většími či menšími problémy, rodiče jsou tu a jsou připraveni podat nám pomocnou ruku stejně jako kdysi dávno při našich prvních krůčcích.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kristýna Pešičková, 29.12.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Podle čeho poznáte, že vás rodiče mají rádi?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­