ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.85
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Podle čeho poznáte, že vás rodiče mají rádi? (2)

  • jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2012

Láska, jedna z nejdůležitějších hodnot života, má mnoho podob. Člověk může mít rád sebe, kamaráda nebo pejska. Nejvíc lásky však asi najdeme v rodině. Kdyby se totiž naši rodiče nemilovali, nepřišli bychom vůbec na svět.

Vztah mezi rodičem a dítětem patří mezi nejsilnější. Nezničí jej hádky ani čas. Maminka s tatínkem nás od našeho narození chrání, protože jsme pro ně nejdůležitější věcí na zemi. Dítě většinou samo cítí, že ho rodiče mají rádi. Potřebuje však nějaké důkazy jejich lásky? Pravděpodobně ano.
Já poznám, že mne má mamka ráda, když jí něco vypravuji. Ona mě totiž vždy se zájmem vyslechne, přestože nemá příliš času nazbyt. Na taťku se zase můžu vždy spolehnout a vím, že mne nikdy nenechá v bryndě.
Dalším projevem lásky může být silné objetí nebo pusa na dobrou noc.

A jak zase děti dávají rodičům najevo, že je mají rády? Třeba prvním úsměvem, pohlazením, nebo když poprvé řeknou máma a táta. Také strach může být důkazem lásky, protože když se o někoho bojíme, uvědomíme si, že nám na dotyčném záleží a je pro nás důležitý. Děti obvykle nemají v oblibě, když o ně maminka s tatínkem mají starost. Možná že je však pochopí, až budou mít své vlastní potomky.

Mohou rodiče vůbec nemít své dítěte rádi? Stává se, že někdy dítě nechtějí nebo na něj nejsou připravení, a proto se jej vzdají. Přesto si myslím, že každá matka miluje své dítě, i když mu to třeba nemůže nebo neumí dokázat.

Rodičovské lásky bychom si měli vážit, protože bez ní by se z nás nestali hodní a laskaví lidé.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Podle čeho poznáte, že vás rodiče mají rádi? (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)