ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.20
Hodnoceno: 46x Prosím, ohodnoť práci

Otázky našeho bytí

Každý z nás si už musel někdy říci, zamyslet se nad tím proč tu vlastně jsme, jakou máme na Zemi roli!
Já si tuto otázku kladu poměrně často! Jelikož kromě válek, terorismu, ekologických katastrof, postihujících nejen nás, ale především živičišstvo či rostlinstvo, která pro život na této planetě něco obětovala a obětují stále především lidstvu - denodenně zajištují kyslík, potravu aj. A co my? My se jim odvděčíme tak, jak uznáme za vhodné, a tisíce druhů tím odsudíma k záhubě z naprosto nesmyslných důvodů, utlačujeme je a vyháníme ze svých přirozených prostředí, šlechtíme a chováme pro své potěšení.
Nic jiného jsme totiž zatím nedokázali! A pomalu se většina z nás smiřuje s blízkým koncem, jehož doba se nemilosrdně zkracuje. A kdo za to může? Jak jinak než zase my!
Napadá mě, zda by nebylo lepší, kdyby se vývoj druhu homo sapiens pozastavil na počátcích svého vývoje, kdy se ještě nepohyboval vzpřímeně, pro získání potravy něco obětoval a co víc, měl i své přirozené nepřátele, což je v dnešní době nepředstavitelné, neexistovaly zbraně, jaderné elektrárny, neznečištěné ovzduší aj.
Je možné, že to tak mělo být, měli jsme se stát tyrany na místě které nám tolik dává, možná jsme se měli stát pány tvorstva a určovat běh na Zemi, jenže se nám to tak trochu vymklo z rukou, možná to už jednou přestane tuto starou a opotřebovanou planetu bavit a vrátí nám to všechno najednou.

Od lidí neslyším nic jiného, než
my chceme,
my máme,
my potřebujeme,
my musíme mít,
ale my děkujeme? Ne, to možná až bude ještě hůř, zamyslíme se sami nad sebou a upřímně řekneme, proč tu vlastně jsme, protože život nás už snad naučí vnímat potřebné a nutné!!!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ester, 05.05.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Otázky našeho bytíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­