ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.32
Hodnoceno: 76x Prosím, ohodnoť práci

Osobnost člověka

V čem spočívá velikost osobnosti člověka? Tak to bych chtěla jednou zjistit. Často nad touto otázkou přemýšlím a pokaždé mě napadají úplně jiné věci. Pro mě je slovo osobnost docela relativní pojem. Podle toho, v jaké situaci nebo náladě se právě nacházím, odvíjí se od toho i můj názor na lidi.
Když jsem šťastná, ani se moc nepozastavuji nad osobností člověka, ale jsem ráda, když jsem obklopena lidmi, kteří jsou také optimisticky naladěni, kteří se se mnou baví, nestresují se a dokáží si užívat daného okamžiku.
Když mám ale problémy, nebo se nacházím v nějaké špatné náladě, znamená pro mě osobnost člověk, který se s podobnou situací vypořádává lépe, umí problém řešit, ví, jak se má chovat a umí ho překonat. No a nebo také člověk, kterého můžu bez ostychu požádat o radu, pomoc nebo podporu.
Osobnostmi se označují lidé, kteří jsou slavní, bohatí, úspěšní, známí...a také ti, co něco zvláštního nebo pro lidstvo prospěšného dokázali. Myslím ale, že ne všechny tyto osobnosti jsou tak označovány právem a že mají dobrou osobnost.
Člověk může mít sebevětší obnos na kontě, ale když se ke mně zachová špatně, nemůže pro mě být osobnost a nemůžu si ho vážit. Jakých osobností si tedy vážím?
Nejvíc si cením, když je člověk upřímný. Ať už je pravda jakkoli nepříjemná, je lepší se ji dozvědět hned, než později v upravené podobě a třeba od nevhodného člověka. Mám ráda lidi spolehlivé, důvěryhodné, komunikativní, odvážné...ty, co mají své sny a cíle a snaží se o jejich uskutečnění. Možná právě proto si hledám přátele, kteří mají právě tyto vlastnosti.
Nikdo nejsme dokonalý, existuje spoustu špatných rysů osobnosti, mě ale nejvíc dokáže zklamat, když někdo slíbí něco, o čem později zjistím, že nemůže splnit. Člověk, který jen mluví a slibuje a neudělá nic pro to, aby to uskutečnil, pro mě není osobnost.
Díky této úvaze jsem se seznámila se slovem altruistický, do teď jsem netušila, co znamená. Je to opak slova sobecký, takže nesobecký, nezištný, lidumilný. Myslím, že tohle slovo je moc důležité a měli bychom se s ním setkávat častěji.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: nikolitaaa, 08.11.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Osobnost člověkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­