ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.50
Hodnoceno: 16x Prosím, ohodnoť práci

Olympiáda a lidská práva: Měla by být olympiáda v budoucnu také v ČR? Jaká jsou pro a proti?


OSNOVA:

I.Čína
II.1. Pozornost pro Čechy
2. Nedostatek místa
3. Nevyužité areály
III.Stejné názory


Já osobně si myslím, že uspořádání olympiády v naší zemi není dobrý nápad. Samozřejmě existují jistá pro, ale také spoustu proti. Nemyslím si, že by se České republice podařilo olympiádu pro sebe získat. Je přece spoustu větších, bohatších a ekonomicky rozvinutějších zemí, které nás snadno předběhnou. Také ale moc nesouhlasím s umístěním olympiády v Číně; vzhledem k míře znečištění ovzduší zemi moc neprospěje a připomeňme také stávající čínský komunismus.

Na jedné straně by se na naši malou zemi mohla upoutat větší pozornost, nebyli bychom jen místem, kam si Amerika umístí svůj radar, protože pro ně jsme jen malé nic. Země by přilákala turisty a sportovní nadšence, kteří by neobdivovali jen sportovní výkony, ale i venkovskou krásu Čech a lahodné moky z Moravy. Nebo by se naopak zhrozili, zvyklí ze svých rozvinutých zemí, při pohledu na stav našich silnic a spousty dalších věcí. Sportovní klání by s sebou jistě přinesla i peníze, ale záleží na tom, zda by se tak alespoň uhradily výdaje do olympiády vložené.

A kde by se vůbec postavily stadiony a hřiště? Snad v Praze? Nebo stadiony a sportoviště rozmístíme po celé zemi a nakvašení olympionisté budou muset cestovat? V naší zemi bezpochyby není tolik volného místa, a není jisté, zda by se vůbec podařilo všechny stavby a plány realizovat. Vždyť složité přípravy jsou už jen s mistrovstvím světa v Liberci. Byl by někdo tak organizačně šikovný, naši dělníci, stavaři a úředníci rychlejší, a vše by se podařilo stihnout v termínu?

Představme si, že je po olympiádě, co teď se supermoderními areály? Pronajímat mládežnickým klubům? To nejde, většina rodičů dětem sport platí a nemohli by utrácet veliké peníze, aby jejich děti trénovali ve sportovištích s vysokými provozními náklady. Ve spoustě větších "poolympijských" zemí areály zchátrají a vzhledem k lenosti Čechů a nevelkému množství obyvatel by se pravděpodobně opravdu nevyužily.

Ptal jsem se lidí ve svém okolí a zastávají stejný názor jako já, jsou plni pochybností a nevěří, že by Česká republika olympiádu dostala. No počkejme si, jak všechno dopadne.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kangul, 29.05.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Olympiáda a lidská práva: Měla by být olympiáda v budoucnu také v ČR? Jaká jsou pro a proti?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­