ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.13
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Nová doba a sociální život

V dnešní nové moderní době zažíváme nový trend v podobě sledování svých osobních telefonů a sociálních sítí. Svůj život i každičký okamžik někde sdílíme, ale proč?

Já si osobně myslím, že lidé se rádi chlubí se svými osobními zážitky. Je to i z důvodu, že třeba na to mají peníze, a tak rádi ukazují, co všechno dělají. Ale doopravdy je to nutné? Změní se něco na tom, že sdílím svůj život na sociálních sítích? Domnívám se, že se určitě do jisté míry změní naše soukromí, každý skoro ví o každém našem kroku, který sdílíme. Úplně nejhorší věc podle mě spočívá v tom, že nevnímáme tolik realitu, ale vyrušuje nás spousta informací - například co dělají ostatní přátelé či naše neustálá korespondence s někým dalším, aniž bychom vnímali třeba krásu přítomného času anebo ještě hůře krásu přírody.

Myslíte si, že může lidi změnit závislost na sociálních sítí? Podle mého určitě. Byl dokonce proveden i výzkum, jaký vliv mají sociální sítě na lidi. A výsledky byly velmi šokující. Sociálně sítě způsobují zhoršenou mluvnickou komunikaci mezi lidmi, dokonce si i v textových zprávách píšou lidé velmi intimní informace, které by nikdy s dotyčným člověkem neřešili. Sociální sítě podle průzkumů způsobují i depresi a asociální život, dle mého mínění mají z největší části za následek asociální život. Lidé nedokáží plně komunikovat s lidmi anebo hůře vnímají emoce lidí, když s nimi komunikují.

Existuje podle vás nějaké řešení? Můj názor je, že by si člověk měl trochu užívat přítomný okamžik a vnímat krásu přírody. Je zbytečné chlubit se na sociálních sítí, nechcete-li, aby vám lidé záviděli. A používat sociální sítě ideálně jen v těch nejnutnějších situacích. Někdo zastává i názor, že kdo nemá sociální síť, jako by nežil...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 24.03.2018

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nová doba a sociální životMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­