ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.75
Hodnoceno: 32x Prosím, ohodnoť práci

Největší Čech (soutěž)

Projekt "Největší Čech" by měl v 1. fázi sestavit 100 největších českých osobností na základě hlasování diváků, posluchačů a čtenářů. Z této stovky pak budou moci lidé znovu hlasovat pro vytvoření 1. až 10. místa. O těchto deseti osobnostech natočí deset špičkových režisérů zajímavé dokumenty, které potom budou následovně odvysílány.
V pravidlech stojí, že se může zvolit kdokoli, kdo se narodil, žil nebo působil na území Čech, Moravy a Slezska, a kdo se zasloužil o společenství žijící na tomto území a významně ovlivnil jeho život.
Řekla bych ale, že ten, kdo pouze žil nebo působil na území dnešní ČR a jeho rodiče nebyli české národnosti, že ani on nemůže být největším Čechem. Například Karel IV. měl za otce Jana Lucemburského a matku Elišku Přemyslovnu. Pravda, Eliška Přemyslovna by se dala považovat za Češku, ale Jan Lucemburský Čechem nebyl a času, který zde strávil za jeho vlády, také moc nebylo. Samozřejmě že Karel IV. toho udělal pro Čechy, Moravu a Slezsko hodně, ale s prominutím to pro mě není pravý a neodborně řečeno "čistokrevný" Čech.
Druhá věc, která mě na tomto projektu zaráží, je, že se vyhlašuje pouze Čech. Když to vezmu od začátku, tak nebyly žádné Čechy, ani Československo a už vůbec ne Česká republika, ale 1. byla Sámova říše. Pokud by někdo chtěl hlasovat pro Sáma, tak ten přece ale nebyl Čech! Také jsme byli několik stovek let součástí Rakouska-Uherska, dále se území pod nadvládou různých panovníků (kteří jen z malé části byli Češi) stále měnilo, stejně tak jako jeho jméno...
Na závěr bych k tomu ještě dodala, že projekt "Největší Čech" má samozřejmě i kladné stránky, a tak si myslím, že si všichni panovníci, vlastenci a samozřejmě všichni Češi zaslouží jedno velké DÍK...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: chichichi, 16.05.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Největší Čech (soutěž)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­