ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.57
Hodnoceno: 42x Prosím, ohodnoť práci

Nejtěžší je pracovat na sobě

Snadno někomu poradíme s jeho problémy typu: "Jsem tlustý, co mám dělat?" Jednoduše mu povíme, ať se necpe a jde si zaběhat. "Jak mám přestat kouřit?" Řekneme mu přece, aby si koupil nikotinové náplasti, nebo žvýkačky a má po problému.
Ale jak bychom si vedli my na jeho místě? Nejsem si tak jistý, jestli bych dokázal jen tak ze dne na den přestat jíst a začít běhat, či si lepit na tělo náplasti a přestat se zlozvykem, který mě provází možná i desítky let. Není to tak jednoduché, jak se může navenek ostatním lidem zdát.
Překonat takový problém vyžaduje obrovskou dávku trpělivosti a hlavně velmi, opravdu velmi silnou vůli. Málokdo dokáže překonat tu psychickou barieru, která tam vězí už tak dlouho. Přestože každý ví o škodlivosti kouření, drog, ale i nadváhy, najde se jen malá hrstka odvážlivců, kteří se odhodlají s tím bojovat.
Když už se rozhodneme jednat, je tu další překážka, kterou je třeba přeskočit. Tou překážkou je reakce okolí. "Jak asi zareagují kamarádi, když oznámím, že držím dietu a po večerech běhám? Vždyť dodneška jsem jenom seděl doma u televize, nebo počítače a krmil se vším, co mi přišlo pod ruku. Co když jim budu akorát pro smích?" Proto bývá někdy tak těžké začít.
Pokud zdoláme všechny tyto zábrany, ještě zdaleka nemáme vyhráno. Boj teprve začíná. Teď musíme koupit náplasti, vyhodit cigarety, vyklidit lednici a vyrazit ve sportovním do ulic.
Po nějakém čase ucítíme úlevu, cigarety už nebudou pořád v hlavě, kila půjdou dolů a ta zelenina také nebude tak špatná. Jen vydržet. Vytrvalost je základ úspěchu. Bojovat dokud nezvítězíme.
A kdy zvítězíme? Nad cigaretami a nadváhou možná za několik měsíců. Boj skončil, ale válka pokračuje. Pracovat na sobě budeme celý život, záleží jenom na tom, jak tvrdě.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nejtěžší je pracovat na soběMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)