ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.94
Hodnoceno: 51x Prosím, ohodnoť práci

Nejsladší hřích

Nejsladší hřích, pozoruhodné spojení dvou výjimečných slov, které ve mně probouzí dmutí nekonečných vln fantazie. Známe ten svůj svůdný poklesek, nač je rozpačité vymlouvání, všichni jeden v srdci tajně schováváme, i když mnohdy tvrdíme opak. Ať je to podmanivá vůně tabáčku, vábivá lahodnost čokolády, kupící se pěna tekutého zlatého chmelu, poutavá krása lidské duše či přitažlivost holého bytí...
Ale který je ten ze všech vzpomenutých nejsladší? To je trefná otázka, nemyslíte? Ráda vám na ni odpovím, alespoň za svou maličkost, přiblížím vám svou skrytou provinilou stránku. Dovolte mým slovům a větám zapsaným černým inkoustem vystoupit z papíru a nechte se jimi vést. Dovolte jim obklopit vás a přesvědčit o jejich hloubce, svůdnosti a pravdivosti...
Vždy se mi rozbuší srdce na plné obrátky, přepadne mě husí kůže na zátylku a v žaludku se mi rozhostí příjemný pocit nevolnosti. Ta vůně, to provokující aroma hříchu mě obejme do své špatnosti. Napnu se jako struna a každý další dotek je pro mě jako ostřejší a hlasitější akord, který mě zbavuje smyslů. Jeho rebelské rty se přiblíží k těm mým. Často říká, že jsou hladší než hedvábí a vypadají jako šňůrka jeřabin.
Není nic sladšího, jeho polibky chutnají po čerstvých borůvkách, které najdete jen v tom nejčistším lese. Myšlenky vás odnesou na hříšných křídlech lásky na míle daleko. Do sladkého neznáma.
Ten pocit se nedá s ničím srovnat, vášeň se míchá s kapkou lásky, která je okořeněna cudným hříchem a nakonec zdobena naturálními živly.
Pro drtivou většinu všední zážitek, pro jiné vstupenka do ráje. Netroufám si tvrdit, že právě láskyplný polibek je nejsladší hřích, snažím se jen podotknout na jistou skutečnost. Na prohřešek milenců, který zraje, chutná, voní...žije.
Co je zakázané, chutná nejlépe. Tak se nad tím zamyslete. Založte můj popsaným papír do desek, spalte jej či vyhoďte a zapomeňte, co se na něm psalo. Ten pravý nejsladší hřích si musí najít každý sám. A věřte, že s železnou jistotou poznáte, který je ten pravý.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Charrynka, 30.01.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nejsladší hříchMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­