ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.18
Hodnoceno: 11x Prosím, ohodnoť práci

Negativní jevy ve společnosti

Žijeme na počátku 21. století a už řadu desítek let se zabýváme touto otázkou: Jak odstranit mnoho negativních jevů ve společnosti? Okrajově si přibližme tuto problematiku.

Naše nynější společnost je obklopena velmi moderní technikou, která neúprosně předbíhá čas a tím nás žene dopředu. Na světě existují dva druhy autorů určitých vynálezů, ovšem se dvěma úmysly. A to buď společensky přínosnými, nebo nepřínosnými.
Pozitivní úmysl, čili společensky přínosný, je ten, kdy autor touží a pracuje na přínosném objevu pro společnost.
Na druhou stranu za negativní úmysl se považuje ten, kdy autor chce co nejrychleji dokončit svůj vynález a díky němu ještě rychleji zbohatnout. V tomto případě je zřejmé, že vynález nebude nijak zvlášť kvalitní. Autor nás však může "ohromit"! Ale na jak dlouhou dobu? Tímto směřuji k hodnotě peněz pro člověka.

Na jaké místo v našem žebříčku hodnot stavíme peníze? Někdo může okamžitě odpovědět, že bohatství není vše! Ale stále častěji se setkáváme s názory, že peníze ve světě představují moc, a čím víc jich je, tím ta moc i sílí. Dnešní doba je totiž posedlá honbou za bohatstvím. Přemýšlíme, jak bychom vydělali více peněz, abychom uspokojili své nejnutnější potřeby, také své vysněné plány a v neposlední řadě i maličkosti.

Za svůj vysněný plán můžeme rovněž považovat určitou práci. Ovšem i zde se lze setkat s negativním jevem, jenž mohu nazvat diskriminací. Například ženy bývají z možnosti početí potomka v mnoha firmách vedené jako velké riziko, a tak musí podepisovat doklady, kde se zavazují, že v dané době neotěhotní a tím firma nepřijde o prostředky investované do jejich zaškolení. Proto mnoho mladých žen ztrácí zájem o rodinu.

Další negativní jev ve společnosti je násilí, a to páchané na ženách, dětech, mužích nebo seniorech. Myslíte si, že se násilí může objevit i v politice? Ano, i to je možné. Násilí je dokonce denně propagováno některým z hnutí nebo prostřednictvím určitých demonstrací. Ani tomu se nevyhneme.

Za velký negativní jev můžeme považovat otázku rasismu. Toto téma nemá konce. Rasismus dělíme na měkký a tvrdý. Přestože jsme všichni "stejní", toto téma se stále skloňuje. Musíme si však uvědomit, že naše rasa není nijak nadřazená, jak tomu bylo kdysi. Všichni obýváme stejnou planetu, tak bychom se měli vzájemně respektovat.

A to jsem ještě nezmínila negativní společenské jevy jako neúctu k přírodě, náboženskou nesnášenlivost, diktátorství, alkohol a drogy. Je mnoho negativních společenských jevů, jež jsme si sami zavinili, avšak člověk, jakožto tvor učenlivý, by si měl včas uvědomit jejich hranici.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: digi, 28.09.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Negativní jevy ve společnostiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­