ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.25
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Narodí se? (2)

Narodí se, nebo ne? Dáme možnost žít a prožít život malému človíčku, který se nám zrovna teď do "plánů" nehodí? Tyto otázky si pokládá určitě každá žena či dívka, která zjistí, že je těhotná. Ale co dál? Jít na potrat? Nechat si dítě? Většina žen a dívek si "nechtěné" dítě nechá i přes ztrátu partnera, který si nepřeje, aby se dítě narodilo.

V takové situaci se dívkám snaží pomoci nezúčastnění lidé. Ty se dělí na dvě skupiny. Jedna je pro potrat. Ve velké míře jsou to muži, kteří neberou ohled na dívčiny city a neberou v potaz rizika, jež potrat přináší. Druhá skupina dívku podporuje v takto těžké situaci a snaží se jí pomoci.

Kdybych se já dostala do této situace, nevěděla bych jak se rozhodnout. Při zjištění těhotenství bych asi uvažovala o potratu, ale při zvážení všech rizik bych si dítě nechala i přes ztrátu partnera a vysněné budoucnosti.

Všechny dívky, které si "nechtěné" dítě nechaly, velice obdivuji, že nepodlehly nátlaku okolí. Narození zdravého dítěte je v dnešní době dar.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Bajucenka, 09.01.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Narodí se? (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­