ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.20
Hodnoceno: 25x Prosím, ohodnoť práci

Může být obdivuhodný i zdánlivě obyčejný život?

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2018
  • úvahový text (funkce výchozího textu inspirativní)

Jak se stane, že někteří lidé žijí obdivuhodný život a někteří ne? Co je to vlastně obyčejný život? Proč jsou někteří lidé uznávanější?
Jelikož každý člověk má jiné priority, jiné koníčky, smýšlí jinak, byl jinak vychován, vyrůstal v jiném sociálním prostředí, je zkrátka originální, tak stejně tak je originální i jeho život. Tím pádem si myslím, že žádný život se nedá považovat za obyčejný. To, co zažívají jiní lidé a je to pro ně každodenní rutinou, může být pro někoho jiného naprosto nezvladatelné, a proto i obdivuhodné. To znamená, že pro každého je obdivuhodné něco jiného.

Musíme si uvědomit, že lidé, kteří se rozhodnou odjet do Brazílie zachraňovat deštné pralesy, se tak nerozhodli přes noc. Ochrana životního prostředí je jejich životní náplní. Jsou to lidé, kteří hledají dobrodružství a adrenalin, běžné zavedené životní stereotypy a práce je unavují. Nedokáží si představit, že si založí rodinu, pořídí dítě, budou bydlet v domě nebo bytě a chodit do každý den na sedmou hodinu do práce. Zkrátka nebyli tak vychovaní, neměli takový rodičovský vzor anebo je tato představa jednoduše neláká.

Nejdůležitější je najít sama sebe a nesnažit se napodobovat nebo vyrovnat ostatním. Každý člověk má své individuální hranice a možnosti. Náš život se nestane obdivuhodnějším, když nás budou obdivovat jiní. Obdivuhodný život žije každý, kdo se snaží být co nejlepší verzí sebe samého, ať už dělá něco, co mu dělá radost nebo je to jeho povinnost.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tereza Karásková, 21.04.2018

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Může být obdivuhodný i zdánlivě obyčejný život?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­