ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.14
Hodnoceno: 526x Prosím, ohodnoť práci

Můj cíl života

Úvodní částí tohoto projevu chci předem alespoň krátce osvětlit vznik života. Od doby, kdy se na Zemi asi před 4 miliardami let objevily první živé buňky, začalo vznikat několik miliónů druhů živých organismů. Planě rostoucí rostliny (od řas po lesní velikány) a volně žijící živočichy (od nejmenšího hmyzu až po zvířectvo) ale navíc doplňují i různé formy a vyšlechtění k využívání člověkem. Celou živou přírodu sjednocuje skutečnost, že jediný typ molekuly – DNA - je podstatou veškerého života.
Základní lidskou potřebou najít si útočiště před nepřízní počasí a touhou uctívat božstva odedávna dávala vzniknout dlouhé řadě stavebních dílů od rodinných domů až po paláce či katedrály.
Některé tyto stavby dodnes jsou významem způsobu života a kulturní úrovně lidí, kteří je budují a používají. Architektovu představu při různých jejich realizaci pomáhá uskutečňovat technika dovednost inženýrů.
Lidstvo různých národností celého světa zakládá manželství ve všech typech společností. Zakládají rodiny převážně vznikajících z lásky. Tak dochází ke spojení funkčnosti a zároveň i krásy života člověka.
Cílem mého života je úspěšně absolvovat studium na střední škole, zabezpečit si dobré pracovní místo s odborným využitím, ať už v architektuře, projekci či geodézii – dle možností. Dále v případě příznivého zdravotního stavu založit rodinu pro další generaci dnešní společnosti.
Závěrem bych chtěla připomenout, že svět, ve kterém žijeme, vytvářely i minulé události. Různé říše a civilizace vznikaly, vzkvétaly a pak se také hroutily. Války mnohokrát zničily mapu světa, revoluce přinášely demokracii – anebo diktatura. Někteří významní lidé (jako např. Julius Caesar) svým osobním vlivem změnili chod dějin natolik, že dopad jejich působení vnímáme dodnes. Proto je nutné, aby každý z dnešní společnosti se sám nad sebou zamyslel, nad svým chováním, stylem a cílem života.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Katka, 12.12.2003

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj cíl životaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­