ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.54
Hodnoceno: 37x Prosím, ohodnoť práci

Motivace

Vzdát to, nebo bojovat? Tuto otázku si pokládají mnozí lidé při životně důležitých situacích. Vzdám své úsilí a propadnu se na nejnižší dno, nebo budu bojovat a dosáhnu nejlepších výsledků? Pojďme se nad tím zamyslet.

Vzdát to? Je k tomu nějaký důvod? Je možné, že se něčeho nebo někoho bojíme a už jen pohled na danou osobu či věc nás nutí vzdát se. Často je třeba překonávat své limity a motivovat se. Přenést se přes tragickou ránu, jež vám zasáhla do života. Pro někoho to může být ztráta přítele a člověka, kterého jste milovali. Někomu přestane život dávat smysl a ztratí veškeré naděje na nalezení jeho lepší stránky a rozhodne se to vzdát. Ale já se ptám proč?

Bojovat? Ač se život zdá být těžký a nemilosrdný, má i své světlé stránky. Je tu mnoho důvodů, proč bojovat. Za lepší a krásnější život, jenž si budete moci užívat naplno a stejně tak i vaši přátelé a vaše rodina. Proto je důležité mít motivaci, dát si nějaký cíl, který bude hodně, hodně vysoko. Splnit si svůj životní sen, jít za svým cílem. Nenechat si ho zpochybnit ostatními lidmi, protože - co oni můžou vědět?

Ptáte se mne, co dělat? Z mého pohledu rozhodně bojovat, protože na konci všeho možného utrpení, smutku a vzteku čeká ten krásný pocit vítězství. Doufám, že se nevzdáte a půjdete za svým cílem, ať už je jakýkoliv.

Myslíte si, že nemám vůbec páru, o čem mluvím? Tak to se mýlíte, již za svůj zatím krátký život jsem musel a stále musím překonávat spoustu věcí, které mi stěžují můj už tak těžký život, já jsem toho zažil dost. Před necelými třemi měsíci se toho na mě sesypalo tolik, že jsem měl taky chuť vše vzdát, ale nevzdal jsem se a snažím se stále bojovat proti všem nástrahám, které mi život připraví. Přeji vám hodně štěstí!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Adam-H, 06.06.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
MotivaceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­