ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.17
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Morálka v době pandemie

Často přemýšlím, v jaké době žijeme. Je určitě pravda, že jsme se během posledního roku ocitli v době celosvětové pandemie. Jak nás to ovlivnilo? Ukážeme si, jak se měnila morálka.

Už dlouhé měsíce jsme omezováni různými protiepidemickými opatřeními, která jsou nám velmi nepříjemná.

Na jaře loňského roku, když pandemie začínala, jsme byli překvapeni, jak se nám ze dne na den změnil každodenní život. Mezi lidmi se objevila snaha pomáhat. Při nedostatku ochranných pomůcek si lidé sami začali šít roušky a často je i rozdávali potřebným. Dozvěděli jsme se, kolik našich známých je ochotno pomáhat jako dobrovolníci v nemocnicích nebo v domovech pro seniory. Domnívám se, že v této době jsme morálně uspěli.

Uplynulo několik měsíců a zdá se, že všechno je jinak. Co se s námi stalo? Jsme přesyceni informacemi o počtu nakažených a nemocných, přesto se najdou mezi námi jedinci, kteří nedodržují ani základní hygienická opatření. Hledáme morální autority, kterým uvěříme, ale i ty nás zklamou. Čelní představitelé státu nám říkají, jak je důležité pravidla dodržovat, ale pak se dozvídáme, že oni sami se jimi neřídí.

Doufám, že z této krize vyjdeme morálně posíleni a budeme moci říct, že jsme to zvládli. Je to totiž na každém z nás.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Morálka v době pandemieMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)