ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.36
Hodnoceno: 25x Prosím, ohodnoť práci

Moje budoucnost (2)

Co je to budoucnost?
Je to doba, která nás popohání k lepším výsledkům, ať už se jedná o práci nebo o jakoukoliv jinou činnost. Budoucnost můžeme pojmenovat jako ještě neprožitý, ale často vysněný čas. Je nepředvídatelná a každý si ji představuje jinak. Někdo jí nechává volný průběh a čeká na příležitosti, které přijdou samy, jiní se svou budoucnost snaží předem plánovat.

Je možné budoucnost změnit?
Podle mě ano. Myslím si, že každý má svůj osud, ale svými kroky a úspěchy v životě si často může svou cestu životem změnit. Děti si mnohdy neuvědomují, že i když se jim zrovna teď nechce učit, do budoucna to pro jejich život může znamenat velký stres až nezaměstnanost. Proto bychom se měli nad svojí budoucností zamýšlet už v mladém věku. Protože věci, které nám teď připadají zbytečně a hloupé, nám mohou změnit celý život.

K budoucnosti, kterou si představujeme ve svých snech, se často přibližujeme svými cíli a touhami. Domnívám se, že každý by měl mít svoje sny, touhy a názory na určité věci. Pokud člověk nemá žádný sen nebo věc, již by si chtěl někdy zkusit, nemá žádný záchytný bod, kterého by se v budoucnosti mohl chytit a který by ho mohl udělat zase o něco šťastnějším. Někdo chce uskutečnit cestu kolem světa, jiný se chce naučit všechny cizí jazyky.
Určitě má každý svého oblíbeného zpěváka, zpěvačku či herce. A jistě občas myslíme na to, jak bychom byli šťastní, kdybychom se s ním setkali třeba na koncertě.
I já mám takový sen. Někomu se to zdá směšné, zbytečné, nebo to bere jako ztrátu času. Ale já sama moc dobře vím, že pokud by se ten sen stal skutečností, udělá mi to radost a posune mě to zase o krok dál.

Každý si určitě někdy položil otázku, co s ním bude za pět, deset let? Bude studovat na stejné škole? Najde si partnera, se kterým bude chtít strávit celý svůj život? Narodí se mu holčička, nebo kluk?
Někdo si budoucnost představuje tak, že si najde bohatého partnera a společně si postaví obrovský dům a celý život si budou plnit své sny. Podívají se do Číny, ochutnají jídla, která ještě nikdy nejedli a najdou si nové přátele.
A jak si budoucnost představuji já? Nemám žádný přesný obraz, jak by měla vypadat ta moje. Mám ale hodně přání, jež bych si chtěla splnit. Jednou bych se ráda vydala do Kanady, třeba tam i pár let žila, poznala nové úžasné lidi a strávila tam kus svého života. Chtěla bych někdy poznat přátele, u kterých bych věděla, že se mnou zůstanou na celý život a nikdy mě nezklamou. Přála bych si užít si svůj život na 100 %. Nežít minulostí, ale soustředit se na BUDOUCNOST!

Někdy můžete litovat věcí, které jste v minulosti udělali, ale v tu chvíli jste se rozhodovali tak, jak jste to cítili, takže musíte věřit, že vaše rozhodnutí bylo správné.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lin Špásová, 23.10.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje budoucnost (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­