ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.10
Hodnoceno: 21x Prosím, ohodnoť práci

Moderní společnost

Proč jsem si pro svoji úvahu vybral téma moderní společnost? Protože je důležité přemýšlet nad aktuálním stavem společnosti, ve které dennodenně žijeme, a zhodnotit její závažné problémy, ale i nesporné výhody.

Moderní společnost? Co je to moderní společnost?
Lidstvo se každým dnem díky pokroku posouvá dál a dál. Většina objevů a vynálezů nám urychluje i ulehčuje práci, zpříjemňuje volný čas a některé činnosti značně usnadňuje. Ale nepřináší nám spíše místo usnadnění a pomoci ztrátu svobody a soukromí? Je jen na každém z nás, jak moc necháme technické vymoženosti ovlivňovat náš život.
Osobně si myslím, že nám moderní objevy přinášejí spoustu zajímavých věcí a že zatím výhody moderní doby rozhodně převažují nad jejími negativy.

Současný svět je ovlivňován masově médii, a to mnohem více než v minulosti. Tok informací se mnohonásobně zrychluje právě díky novým technologiím jako je například internet.
Domnívám se, že informace jsou v dnešní době klíčem k úspěchu. Schopnost správně si vybrat z přebytku informací a posoudit, zda daná informace je předána dostatečně nezávisle a nezaujatě, se dnes cení.

Dalším závažným problémem moderní doby je vysoké znečišťování životního prostředí. Celé lidstvo si musí uvědomit, že Země je jenom jedna a nemůžeme ji nadále ničit a zabíjet. Na čem pak budeme žít?
Podle mého názoru jsme na tom v tomhle ohledu velmi špatně. Nechci se dožít toho, že už nikdy neuvidím zelenou louku.

Než ukončím tuto úvahu, rád bych zmínil ještě jednu důležitou skutečnost - dvě třetiny obyvatelstva naší planety hladoví, žijí v bídě a zbylá třetina trpí obezitou, má přebytek a nazývá se moderní společností. Toto mi přijde naprosto nelidské, ohavné a cynické. Nechápu, jak toto můžeme dopustit. To jsme na tom tak špatně?
Současná moderní společnost by měla tedy hlavně změnit své hodnoty...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: vitap7, 22.11.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moderní společnostMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­