ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.65
Hodnoceno: 17x Prosím, ohodnoť práci

Moderní mašinky - nejlepší přítel doby?

Je tomu skutečně tak. Již odpradávna bývá pes nazýván nejlepším přítelem člověka. Snad proto, že by byl člověku věrný a na slovo poslouchal? Byl to právě pes, čtyřnohý, chlupatý přítel, kterého si člověk ochočil ještě dávno před tím, než se po americkém kontinentě začali procházet španělští dobyvatelé.
V obrazném pojmenování může sousloví nejlepší přítel znamenat mnoho jiných věcí či aktivit. Pro spoustu lidí by to mohl být třeba sladký, uklidňující, ničím nerušený spánek. Oblíbený, výtečně chutnající pokrm nebo spoustu jiných důležitostí, které má čtenář jistě rád.
V současné moderní době plné počítačové technologie, Internetu a mnoha dalších vynálezů lidstva, má pojem nejlepší přítel o něco větší spektrum. Je až neuvěřitelné, jaký pokrok lidstvo udělalo za těch pár desítek let. Domácnosti plné televizí, domácích kin, hifi věží a samozřejmě "životně důležitých" počítačů. Bez počítačů si život umí představit opravdu málokterý pozemšťan průmyslově vyspělé země. Však není ani divu, vždyť pomocí počítače a již zmíněného Internetu je komunikace rozšířenější, informace jsou mnohem dostupnější. "Nejlepším přítelem" je také, čtenářům jistě dobře známý, mobilní telefon. "Moderní mašinka", kterou vlastní určitě valná většina z vás. Všechny tyto "moderní mašinky" jsou určitě nedílnou součástí našeho světa a záleží jen na vás, jak k nim budete přistupovat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Andrew, 19.05.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moderní mašinky - nejlepší přítel doby?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­