ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.95
Hodnoceno: 109x Prosím, ohodnoť práci

Mobilní telefony

Přiznejme si, že vlastnit mobilní telefon v dnešní době není nic výjimečného. Každý den ho můžeme vidět jak u malých prvňáků, tak u důchodců vyššího věku. Mnoho lidí si ho takto pořizuje pouze pro lepší kontakt s okolním světem a možnost rychlého přivolání pomoci, avšak čím dál tím více lidí nachází zalíbení spíše v nejnovějších vymoženostech a funkcích, jež chytré telefony nabízí. Je jisté, že s příchodem těchto smartphonů, se svět podstatně změnil. Jak je vůbec možné, že se tento fenomén rozrostl tak rychle?

Úplně prvotním důvodem vynalezení mobilních telefonů bylo urychlení komunikace. Můžeme si psát nebo mluvit s člověkem klidně i několik set kilometrů od nás. Chytrý telefon s neustálým připojením k internetu vám dává netušené možnosti. Můžete si kdykoliv vyhledat informaci, kterou potřebujete, přečíst si a vyřídit pracovní maily. Není to úžasné? Ale uvažte, že kdyby mobilní telefon takto využíval každý, měli bychom tady plno pracovitých a perspektivních lidí. Řekněme si na rovinu, jen zlomek uživatelů využívá mobilní telefon tímto způsobem. Mnohem oblíbenějšími činnostmi bývá Facebook, Twitter nebo hraní nejrůznějších her. Mnoho z aktivních uživatelů chytrých telefonů přitom vůbec nehledí na své fyzické i psychické zdraví, což může hraničit až se závislostí. Proč se po večerech sklánět nad dopisním papírem, když můžeme být celý den obličejem zabořeni v displeji svého mobilního telefonu?

Možná prohlubujeme komunikaci s lidmi, s nimiž se nemůžeme vídat, ale zároveň se čím dál tím více ztrácí komunikace "z očí do očí". Může snad naše lenost a lidská zhýčkanost za to, že místo toho, abychom si vyšli s kamarády ven, raději jsme doma skamarádění jen s technikou? Není to přece plýtvání časem?

Dle mého názoru je mobilní telefon vskutku skvělý vynález, jenž nám usnadňuje život v mnoha směrech. Vše však má své meze a my bychom je měli znát, abychom se nestali otroky technologií. Stejně tak nesmíme přehlížet komunikaci z očí do očí a nežít pouze digitálním světem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Camille, 22.10.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mobilní telefonyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­