ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.79
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Množství větší než malé

"Je hezké vidět lézt dítě po trávě, ale jen do té doby než ji začne kouřit." (autor neznámý)

Úsměvné, že? Pro nás teď možná ano, ale naši rodiče se nad tím určitě pozastaví, nemyslíte? Možná je naplní obavy. A i když mají ještě menší děti, děsí je strach z budoucnosti. Vychovají dobře své ratolesti? Dokážou zabránit tomu, aby se někde chytly pochybné party? Rozhodně by nebyli rádi, kdyby jejich děti hulily trávu a nebo ještě hůře jely v tvrdých drogách. Nechtějí mít ze svých dětí kriminálníky. To snad všichni chápeme. Ale ptáte se proč kriminálníky? Co je na tom špatného dát si třeba trávu nebo to prostě jenom vyzkoušet?
Řekneme si že nic, ale pozor! Zdání klame. Marihuana přeci jenom není v našem státě legální, a to ani pro vlastní potřebu v množstvím větším než malé. Možná vám to bude připadat padlé na hlavu stejně jako mně, ale nedávno jsme četla, že dealer heroinu je souzen podle stejného paragrafu jako gymnazista, který si na chalupě zasadil dvě tři kytky trávy. Drsné, co? Zákon totiž nerozlišuje nebezpečnost a rizikovost jednotlivých drog. Podle mého názoru není tento stav prostě v pořádku. Vždyť to, jak moc je droga nebezpečná, nezávisí na tom, jestli je legální nebo na tom, jak se na ni společnost dívá, nemyslíte? To by potom alkohol mohl být velmi nebezpečnou látkou...a o tom, že tomu tak není, se už asi každý z nás přesvědčil sám. Ovšem mám na mysli alkohol v přiměřeném množství.
A když už jsme u toho množství. Z hlediska zákona by tedy nejbezpečnější cestou k získání drog byla koupě u dealera. Nedokážu si totiž představit, že bychom si zasadili kytku, na níž by každý den vyrostlo na jednoho jointa. I když by to nebylo k zahození. No, třeba někdo něco takového vymyslí, necháme se překvapit... Ale zpět k dealerovi. Ten u sebe pochopitelně po většinu roku přechovává větší než malé množství drogy. Ale většinou mívá i jiné zboží, které chce prodat. Svinstvo, které na rozdíl od trávy zabíjí. No a toto je souvislost mezi trávou a tvrdými drogami. Souvislost, kterou vyvolal nesmyslný zákaz drogy, která má jinak velice malá rizika. Přímo nahání mladé, kteří si "to" chtějí jen zkusit, k pouličním obchodníkům se smrtí.
Vždyť alkohol ročně zabíjí tisíce lidí a marihuana, opravte mne pokud se pletu, nezabila ještě nikoho. Přesto, když si sedneme večer k televizi a náš oblíbený pořad nám překazí reklama, nemůžeme si nevšimnout samotné propagace alkoholu. No a za pár kytek trávy, které jsou podle nich množství větší než malé, vás klidně zavřou. Tím nechci kritizovat alkohol a reklamu, ale i vy si snad všímáte určité nerovnováhy.
Nevím, co si o tom všem myslíte vy, ale podle mě by se v tom měl udělat pořádek. Nevím jak a ani mě to vlastně nezajímá, a jelikož v tom nejedu, tak vám ani neporadím. No, ale kdo v tom jede a prostě to chce, tak si to stejně nějak sežene a v jakémkoliv množství...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lucie, 27.06.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Množství větší než maléMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­