ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.67
Hodnoceno: 15x Prosím, ohodnoť práci

Mládež chce poznávat život a rozumět mu teď hned

Toto téma jsem si vybrala dobrovolně, protože mě zaujalo. A čím? Ani sama nevím. Mládež, která je všude kolem mě, chce určitě poznávat život a zkoušet různé nové věci. Ale chce mu rozumět? Podle mého úsudku ano. Často si ale začínají vykládat život po svém a nesnaží se mu ani porozumět. Proč se to stává? Mnozí z nás, když poznávají život, chtějí mu rozumět hned teď, ale z jakého důvodu? Myslím, že nejlehčí je pro mládež zkreslit si život podle svého.
Zajímalo by mě, jestli si i tyto otázky pokládá někdo, koho znám. Určitě někdo ano. Život je krásný a můžeme ho poznávat z různých stránek. Můžeme mu i z části porozumět, když budeme chtít. Některým věcem však rozumět nemůžeme a třeba ani nechceme.
Proč si někteří z nás neváží života? Je pravděpodobně hodně důvodů proč. Například jim nevyšel životní cíl, skončili tam, kde nikdy nechtěli být, prožili nešťastnou lásku nebo něco, co se jim stalo a už se to nedá vrátit zpět - to vše může být onou příčinou. Ale lidé by nic neměli vzdávat tak, že skoncují se životem. Měli by bojovat za život, měli by bojovat za to, čeho chtěli v minulosti dosáhnout, za svůj sen, který chtěli, aby se jim splnil.
Mládež na životě, podle mě, vidí spoustu chyb, které by určitě chtěli změnit. Stálo by to ale za to? Spousty změn, které by udělali, by byly jistě dobré. Ale co ty, které by nebyly? Nikdo neví, co se má stát. Nemůžeme vědět, ani jaké následky naše činy budou mít.
Proč něco měnit? Pár malých maličkostí určitě, ale žádné převratné změny. Mohlo by se stát i to, co bychom vůbec nečekali. Já bych nejspíš nezměnila nic a nechala bych život jít si svou vlastní cestou. Však on už si poradí.
Každý člověk se něčím liší, a tak to je správné.
Život je velmi křehký a měli bychom si na něj dávat pozor a střežit ho jako oko v hlavě. Život je jen jeden a záleží jen na nás, jaký bude.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mládež chce poznávat život a rozumět mu teď hnedMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)