ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.95
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Mít tak oči k vidění

Mít tak oči k vidění. Vždyť my je máme. Už jako novorozenci zkoumáme okolí zvídavýma očima. Všechno nás zajímá, láká a máme spoustu otázek, na které se leckdy špatně hledají odpovědi. Jsme neustále překvapeni, okouzleni a udiveni zároveň.
Postupem času nám ale svět, který nám připadal tak okouzlující, zevšední. Přestáváme se dívat. Už se nám nechce zkoumat a ptát se, nudí nás. Stáváme se slepými. Některé věci nechceme vidět. Odvracíme hlavu od tragédií, lidské zášti, krutosti... Nevidíme lži, nerozeznáváme zradu. Už se nepozastavujeme nad věcmi, nad kterými jsme se kroutili hlavou.
Zrak je dar proto nezavírejme oči, nebuďme úmyslně slepí. Vždyť tolik lidí by rádo vidělo, ale nemohou. Vidíme a máme možnost věci měnit. Dělejme vše tak, abychom se rádi dívali. Abychom se mohli s hrdostí dívat do minulosti a nemuseli klopit zrak před blížící se budoucností. Sledujme svět kolem nás a měňme ho tak, aby se před ním nemusely zavírat oči!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kátěnka, 05.06.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mít tak oči k viděníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­