ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.95
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Mít tak oči k vidění

Mít tak oči k vidění. Vždyť my je máme. Už jako novorozenci zkoumáme okolí zvídavýma očima. Všechno nás zajímá, láká a máme spoustu otázek, na které se leckdy špatně hledají odpovědi. Jsme neustále překvapeni, okouzleni a udiveni zároveň.
Postupem času nám ale svět, který nám připadal tak okouzlující, zevšední. Přestáváme se dívat. Už se nám nechce zkoumat a ptát se, nudí nás. Stáváme se slepými. Některé věci nechceme vidět. Odvracíme hlavu od tragédií, lidské zášti, krutosti... Nevidíme lži, nerozeznáváme zradu. Už se nepozastavujeme nad věcmi, nad kterými jsme se kroutili hlavou.
Zrak je dar proto nezavírejme oči, nebuďme úmyslně slepí. Vždyť tolik lidí by rádo vidělo, ale nemohou. Vidíme a máme možnost věci měnit. Dělejme vše tak, abychom se rádi dívali. Abychom se mohli s hrdostí dívat do minulosti a nemuseli klopit zrak před blížící se budoucností. Sledujme svět kolem nás a měňme ho tak, aby se před ním nemusely zavírat oči!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mít tak oči k viděníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)