ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.76
Hodnoceno: 25x Prosím, ohodnoť práci

Mám správnou barvu kůže?

Vzhled. V dnešní době se vlastně vše posuzuje podle vzhledu a prvního dojmu. Alespoň mně to tak přijde. Člověk přece nemůže za to, jak vypadá. Ať už má křivý nos nebo snědou barvu kůže. Vždyť to přece nevadí. Takový člověk má také právo žít stejný život, i když je v menšině. Ale všechno se jednou může změnit.

Mně osobně lidé tmavé barvy pleti nevadí. Naopak, je v nich cosi odlišného, exotického a navíc já mám ráda lidi, kteří jsou něčím výjimeční. I mezi spolužáky mám snědého kamaráda, ale nejen mezi nimi. A nemůžu říct, že bych k těmto lidem měla nějaké výhrady. Já mám ráda jakékoli lidi a nezáleží na barvě pleti, nýbrž na srdci. Člověk, jenž je krásný navenek, totiž nemusí být krásný uvnitř. Ale dnes už se ta vnitřní krása přehlíží a posuzuje se právě podle vzhledu.

A copak jsou černí lidé jiní než bílí? Jestli ano, tak v čem? Já totiž nejsem rasista a na tuhle otázku neznám odpověď. Avšak jedna věc mi v tomto směru vadí, a to romská populace v naší zemi. I když jsem říkala, že rasista nejsem a lidé tmavé barvy pleti mi nevadí, tak tihle až na výjimky ano. Podle mě žádný Afroameričan, Kubánec nebo například Vietnamec není takový jako Romové. Ať vzpomínám, jak chci, v mých vzpomínkách si pamatuji, že k mým kamarádům patřil Vietnamec, Korejec, Ind i Afričan, ale žádný Rom. Romové jsou podle mého názoru lidé, kteří si neváží země, do které přišli. Naopak nás obviňují z rasismu, ale nechápou, že český národ jim vychází velice vstříc. Například když Rom přijde na sociální úřad a zažádá si o finanční podporu, aniž by si ji za cokoli zasloužil, dostane ji, ale Čech, který ji naopak potřebuje, ji nedostane - a tohle je podle mě až přehnaná tolerance.

Druhý národ, který je u nás také ve větší menšině, je nejspíš ten vietnamský. Ale když si to srovnám s Romem, Vietnamec je mnohem pracovitější a užitečnější. A přiznejme si to, kolikrát já jsem řekla, že mám oblečení koupené u Vietnamců, ale kdo kdy slyšel, aby bylo nějaké tričko třeba od Romů? Vietnamci se naopak snaží vydělat si sami na sebe a asi se jim to pořádně daří, když už zaměstnávají i Čechy. Většina Romů taká není. Zdá se mi, že jen parazitují na nás, obyčejných lidech a z našich daní potom berou finanční podpory, které jim vůbec nenáleží.

Jenže nejsou to jen Romové, kteří se chovají nevhodně a berou peníze za nic. V mých ještě dětských očích se takhle jeví někteří poslanci sedící v parlamentu, pobírající nehorázné sumy peněz za naše daně a rozhodující o nesmyslných zákonech.
Takže ve výsledku si myslím, že na barvě vůbec nesejde, protože lidé všech národností a všech barev se můžou chovat slušně a vhodně, ale musí sami chtít.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: JanaM, 13.09.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mám správnou barvu kůže?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­