ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.60
Hodnoceno: 25x Prosím, ohodnoť práci

Malé a velké poměry

Ke své úvaze jsem si vybrala téma Malé a velké poměry, protože si myslím, že je to docela aktuální téma, nad kterým se je třeba zamyslet.
Chtěla bych se zamyslet nad tímto tématem z hlediska chudých a bohatých lidí. Většina lidí si myslí, že bohatší lidé to mají na světě jednoduší a závidí jim. Já toho názoru nejsem. Ano, mohou mít vše, co si přejí, nemusejí strádat. Mají sice krásný dům, auto,spoustu potřebných i nepotřebných věcí, ale jak to chodí v jejich rodině?
Říkáme si, že když mají hodně peněz, tak jim nemůže nic chybět. Ale já si myslím, že bohatí lidé většinou nemají čas na svoji rodinu, jsou zaneprázdněni, jejich děti jsou většinou rozmazlené a když jsou nemocní, tak k tomu, aby byli více s rodinou nebo byli zdraví jim peníze nepomůžou. Naopak chudí lidé mají ze života radost, teší se z každé maličkosti, i když si nemohou dovolit vše, co by chtěli. Ale v dnešní době jsou děti chudých rodin velmi nešťastné z toho, že nemohou mít hračky, které mají jejich bohatší kamarádi. Vyčítají to svým rodičům a to je velká chyba. Nikdo většinou nemůže za to, že nedokáže poskytnout své rodině to, co by si přáli. Můžeme si říct, budeme se učit, ale ani tak nemáme svoji budoucnost zajištěnou. V dnešním pracovním nedostatku je těžké sehnat práci i jako vystudovaný vysokoškolák. Znám pár žen, které dělají uklízečky, i když mají vysokou školu, aby měly vůbec nějakou práci.
Dříve to mělo větší nevýhodu být chudý. Děti se nemohly kamarádit s dětmi bohatých rodin. Nikdo z chudé rodiny nemohl do vyšší společnosti. Ano, teď se taky jen tak nedostaneme mezi celebrity na VIP večírky, ale už to není takové ponižování chudých jako to bývalo dříve. Dnes jde o to, mít pěkné vystupování a autoritu.
Myslím si, že lidé by neměli rozlišovat, kdo je jak bohatý, kolik má kdo majetku, jaké má auto a tak dále. Lidé by měli pochopit, že dnes nezáleží na poměrech, ale na slušném vystupování lidí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ivušííík, 10.02.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Malé a velké poměryMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­