ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.67
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Mají, co chtěli, vybrali si to sami

Učitelé si poslední dobou pořád jen vykřikují o vyšší platy. Ale proč, když si tu práci vybrali sami? V současném stavu školství snad nemohou čekat nic jiného, anebo ano?

Většina lidí, převážně pak rodiče školáků, si všímá, že v českém školství by se toho dalo spoustu vylepšit. Kvalifikovaní učitelé chybí a u nemalého množství z těch stávajících to vypadá tak, že jediné, co chtějí, je odejít z práce co nejdříve domů. Kdo se pak může divit tomu, že průměrná hrubá mzda učitelů, která činí cca 27.500,- Kč, připadá většině lidí jako více než dostatečná...

Mezi učiteli by však měli být lidé, kteří jsou zapálení do svého oboru, což jsou zároveň ale i tvrdí příznivci zvyšování učitelských mezd. Jak je tedy motivovat, aby šli učit? Přeci penězi!
Když totiž potenciální učitel vystuduje svůj obor a je v něm úspěšný, nebude se přece chtít zabývat znuděnými dětmi, ale raději skočí po nabídce práce ve svém odvětí, za kterou ještě navíc dostane lépe zaplaceno.

Myslím, že nízké platy nejsou tou správnou cestou, protože rozhodně nepřitáhnou ty kýžené (dobré) učitele. Podle mého si lidé pletou příčinu a důsledek. Nízké mzdy nejsou totiž důsledkem špatné kvality výuky, ale právě naopak její příčinou. Pokud ale mzdy učitelům navýšíme, doufám, že přivedeme do školství i ty dobré, kvalifikované učitele.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Dandy, 22.11.2017

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mají, co chtěli, vybrali si to samiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­