ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.90
Hodnoceno: 30x Prosím, ohodnoť práci

Lež má krátké nohy (3)

Proč má lež tak krátké nohy? Zamysleli jste se někdy nad tím, proč lžete? Expedice Petr a spol. se zabývala dlouhodobým výzkumem nad otázkou: Proč lidi lžou?
Došli jsme ke dvěma důvodům. První důvod spočívá v tom, že lidé chtějí něco utajit, většinou pravdu. Druhým důvodem je tzv. milosrdná lež, kdy člověk většinou svému příteli zalže, aby ho neurazil. Představme si situaci, že se váš kamarád zeptá, jak vypadá, a přitom vypadá hrozně... Co byste mu odpověděli, když je to váš přítel? Jak myslíte, že by vypadal svět, kde by se vůbec nelhalo, lidé by věděli o každé situaci pravdu. Určitě by ubylo zločinnosti, ovšem zase na druhou stranu by možná i zločinnosti v určitých případech přibylo - vemte si situaci, kdy se případný lupič zeptá, jaké je heslo od vašeho bankovního účtu a vy mu chtě nechtě musíte říci pravdu. V dnešní době nám neříkají pravdu hlavně poslanci a senátoři, kteří nám neustále lžou o zlevňování a zvyšování penzí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jan Petr, 23.05.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Lež má krátké nohy (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­