ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.79
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Lež (2)

Snad každý z nás už v životě alespoň jednou lhal. I když si uvědomujeme, že to není správné a později svých činů litujeme, lžeme stále dál. Je to tak v pořádku?

Když neříkáte pravdu, musíte neustále přesně vědět, co jste kdy řekli, abyste se náhodou neprozradili. Oproti tomu, řeknete-li pravdu, nemusíte si pamatovat nic. Lhát by se mělo jen tehdy, je-li to opravdu nutné.

Lži, když o nic nejde, jsou podle mého názoru zcela zbytečné. Ale než někomu říct pravdu a velmi ho tím urazit, raději budu lhát do očí.
Vím velmi dobře, že to není správné, ale přesto lžu dál. Mé lži však nejsou zase tak strašné, jako když si mezi sebou navzájem lžou prezidenti nebo politici různých států. Na jejich rozhodnutí a názorech závisí osudy mnoha lidí, oni by si neměli mezi sebou jen tak lhát.

Nebylo by nám bez lží lépe? Možná, kdyby se lidé naučili přijímat pravdu a taky fakt, že pravda občas bolí, byli bychom spokojenější. Lež vás možná zachrání, ale rozhodně ne na dlouho. Jednou vaše lež vyplave na povrch, a to potom rozhodně nebudete šťastní...

Není tedy lepší mluvit jen pravdu? Nejen z toho důvodu, že si to ten daný člověk uvědomí, ale taky proto, že pak nebudeme mít žádné výčitky svědomí?
Ode dneška už budu proto mluvit jenom pravdu. Alespoň v to doufám. A co vy?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 30.04.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Lež (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­