ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.11
Hodnoceno: 406x Prosím, ohodnoť práci

Lavička v parku

Už vás někdy napadlo, jak se asi cítí lavička v parku? Uvědomte si, že i taková obyčejná věc, kterou často používáte, a i přesto ji vlastně ani nevnímáte, protože ji berete jako samozřejmost, má svůj osud. Právě ona toho za svoji službu lidem zažije tolik, že si to ani nedovedeme představit. Kolik za ta léta služby lidem už zažila krásných chvil, když byla jediným svědkem lásky dvou lidí, kteří na ni právě seděli (nebo leželi?), a kolikrát i zvěčnili svoji lásku vyrytím svých monogramů do jejího dřeva. Ale často také zažívala hrozné chvíle, když na ní kdejací opilci zanechali důkazy své kocoviny ve formě zvratků. Ani narkomani odhazující kolem ní injekční stříkačky a vandalové, kteří se ji snaží zničit, ji radost určitě nedělají. I lavička má svůj "život", tak proč jí ho ničit? Proč jí ho znepříjemňovat? Vždyť i ona si zaslouží naši úctu, a pokud ji nebudeme úmyslně ničit, tak se nám za to odvděčí tím, že kdykoli se budeme procházet parkem a budeme si chtít odpočinout, nebudeme muset sedět na trávě nebo na cestě, ale použijeme právě ji.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Chucky, 28.03.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Lavička v parkuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­