ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.89
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Láska, nebo peníze?

Co je to láska? Láska je pro někoho jenom slovo, které nic neznamená, pro jiného jsou to křehké city, jež se dají lehce pošlapat. Je to něco, co se nedá za peníze koupit, lásku nemůžeme reklamovat nebo jen tak zahodit. Lidé ji hledají bez ohledu na to, kolik má určitý člověk peněz. Někteří to mají naopak, hledají peníze, předstírají lásku a později určitou osobu opustí kvůli bohatší.

Ten, kdo pozná lásku, se má o koho opřít, když je mu nejhůř a má se i komu svěřit, když ho bolí u srdce. Penězům bych se svěřit nemohla. Jediné, co bych mohla, je to, že si koupím neupřímné lidi a budu poslouchat jen to, co chci slyšet.
S láskou by člověk neměl hazardovat ani na ni vsázet jak v loterii. S ní je svět krásnější a mnohem bohatší než s penězi.

Vítězí láska, nebo peníze? Už je to dávno, co jsem se dívala v televizi na jeden pořad, ve kterém mě zaujala jedna otázka: "Kdyby vám někdo nabídl milión korun za to, že se rozejdete se svou partnerkou, vzal byste to?" Většina mužů i žen odpověděla ano. Docela jsem se divila, protože nikdo neuvažoval dopředu. Nenapadalo je to, že když si vezmou peníze, přijdou o lásku. Neví snad, co to znamená? Už nikdy by takovou lásku nemuseli zažít.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Láska, nebo peníze?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)