ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.62
Hodnoceno: 50x Prosím, ohodnoť práci

Láska a zalíbení

Mít rád a líbit se. Zamysleli jste se někdy nad tím, jaký je mezi tím vlastně rozdíl? Já ano. A po nějaké době jsem si nad tím vytvořil částečně i svůj vlastní skromný názor.

Určitě to znáte. Ve škole, v zaměstnání, na diskotéce... Tam všude můžete náhodou potkat někoho, kdo vás na první pohled okouzlí svým vzhledem a nemůžete z něj spustit oči. Občas s tou osobou prohodíte nějaké to slovo a vám se bude zdát sympatická. Takto například si představuji vztah líbit se. K tomuto člověku totiž nevážete žádné pevné citové pouto, ale připadá vám jako správný a celkem si s ním rozumíte.

Pokud však mluvíme o pojmu mít někoho rád, pak to můžeme rozvést až do dalekých citových končin, kdy je vám tato osoba blízká jako málokdo a vy k ní cítíte určitý vztah. Když někoho máte rádi, většinou vám nezáleží na jeho vzhledu, stylu oblečení a podobně. Naopak, tato osobnost vás okouzlila svou povahou a temperamentem. Může to být klidně ta nejošklivější osoba na celém světě, avšak vy si s ní rozumíte, je milá a vůbec jste na sebe hodní. Nevadí vám, když s ní zůstanete v krupobití a mrazivém větru na prázdné a špinavé zastávce čekajíc na lidmi přeplněný zpožděný autobus. Cítíte společně s ní. Vážíte si jí a obdivujete ji. Dodává vám sílu a energii k životu. Pokud někoho máte rádi, nikdy ho nesmíte opustit, protože nevíte, kdy se zase s někým takovým seznámíte.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Artemis, 16.03.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Láska a zalíbeníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­