ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.37
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Kterak bulvár ovlivňuje veřejné mínění

Bulvárních plátků je jen v samotné České republice nespočet, natož na celém světě. Nyní již nejde pouze o noviny či barevné magazíny, nýbrž i o internetové stránky, televizní pořady a občas dokonce zaslechneme nějakou tu peprnější informaci i v rádiu. Drby na nás útočí ze všech stran a často ovlivňují naše smýšlení. Není ovšem pravda, že bulvár vytváří pouze umělé skandály, navozuje paniku a nabourává se do života veřejně známých osob. Mnohokrát totiž dokáže hrát i pozitivní roli.

Mám na mysli převážně dění v politice. Jelikož bulvár se nebojí ptát jednoduše a věcně jako normální člověk. Neobává se někoho nařknout z podvodu či krádeže. Ano, přiznávám, často jsou obvinění nepravdivá a dotyčného poškodí, ale jen díky bulváru jsou někteří politikové stíháni za trestné činnosti a mnoho podnikatelů za neférová jednání. Jeho zásluhou má veřejnost informace o špíně, jež se děje v zákulisí naší společnosti.

Chytrý a zkušený člověk si každou "zaručeně pravdivou" zprávu bulváru podělí dvěma a má tak v celku jasno, jak moc může dané novince věřit. Ovšem bulvární tisk čte převážně ta méně inteligentní část lidstva, a tak se mnohdy stává, že daná celebrita je odsuzována za něco, co není ani trochu pravda. Je to smutný, ale bohužel pravdivý obrázek dnešní doby. Nemůžeme si ale za existenci bulváru tak trochu sami?

Můžeme. Jelikož bulvár je nejčtenější sdělovací prostředek, jenž má pětkrát až desetkrát větší náklad než obyčejný seriózní tisk. Kdybychom se raději zajímali o globální oteplování a ne o módní policii paní Františky, bulvár by měl sotva takovou moc a neovládal by tedy velkou skupinu lidí. Na druhou stranu prestižní a objektivní média jsou většinou politicky orientována pravicově či levicově, proto se často obávají napadnout politického zločince bez dostačujících důkazů, kdežto bulvár se na rovinu zeptá: "Máš 20 miliónů, kdes je vzal?" Jako prostý člověk. Toto si seriózní tisk nemůže bohužel dovolit.

Podle mého názoru by nejlepší řešení vypadalo tak, že by se bulvární noviny přestaly neustále zaobírat, kdo se s kým rozešel, a raději by se zaměřily na svou užitečnější stránku - odhalování zločinů či mravních přestupků. Domnívám se ovšem, že tento výsledek je nemožný, jelikož by je po tomto zvratu málokdo četl, a tak by nakonec všechno zůstalo pořád stejné. Proč měnit zajeté koleje.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kterak bulvár ovlivňuje veřejné mínění







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)