ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Kratičká úvaha o důvěře

Důvěra je ochota jedné osoby spoléhat se na jinou osobu.
Je důležitá? Podle mého názoru velmi, závisí na ní přátelství a láska. Taková důvěra se buduje dlouho, kdežto připravit se o ni jde strašně moc rychle a pak se těžko získává zpátky...

Jaké mám zkušenosti s důvěrou já? Dříve jsem důvěřovala hodně lidem, ale postupem času mi několik lidi píchlo nůž přímo do srdce, což hodně zabolelo a dlouho jsem se z toho dostávala. Postupem času jsem přestala všem věřit, protože jsem se bála zklamání. Neříkám, že lidem již vůbec nedůvěřuji, to ano, jen už ne natolik, abych všem řekla úplně všechno, to ne. Vybrala jsem si teď ve svém životě dvě osoby, kterým nejvíce věřím.

Jak se projevuje důvěra? Když někomu říkáte něco, co byste neřekli všem ostatním. Říkáte mu to, aniž byste se báli, že by to poslal nebo řekl dál.

Jak takovou důvěru může člověk ztratit? Úplně jednoduše třeba tím, když vyzradí něco důvěrného třetí osobě anebo když bude někoho pomlouvat či někomu lhát.

Důvěra je jako papír - jednou ho zmuchláš a podruhé už nebude stejný.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Natálie, 30.04.2021

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kratičká úvaha o důvěřeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­