ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.73
Hodnoceno: 11x Prosím, ohodnoť práci

Korupce

  • Česko podle depeší amerických diplomatů: korupce, korupce a korupce...
  • Stát by bez korupce ušetřil 40 až 100 miliard a nepotřeboval by reformu penzí...
  • Zástupci Veřejnosti proti korupci (VPK) jednali s politickými stranami...
  • Korupce na radnici...

O korupci slýcháme v dnešním moderním světě téměř neustále z různých médií, ale korupce provázela také naši historii. Nejznámějším zkorumpovaným člověkem v historii byl podle mého názoru Jidáš. Určitě každý zná úryvek z Bible, ve kterém se můžeme dočíst, jak Jidáš vzal úplatek pro to, aby zradil Ježíše.
Bohužel, s korupcí jsme se potýkali v historii, potýkáme se s ní dnes a nejspíš bude patřit do našeho života i v budoucnu. Jenže je to správné?

Nyní se v myšlenkách přesuňme na ulici, kde se pomyslně pokusíme oslovit náhodné kolemjdoucí osoby, kterých se zeptáme na otázku: "Odsuzujete korupci?" Podle mého názoru by nám většina osob bez rozmyšlení odpověděla: "Ano."
A při otázce: "Byli jste už někdy zapojeni do korupce?" Většina by nám s hrdostí odpověděla: "Ne."

Bohužel tito lidé si mnohdy neuvědomují, že určitě i oni byli součásti korupce. Vezměte v potaz to, kolik osob v České republice má doma věc, která byla získaná právě ilegálním způsobem (kradený výrobek prodaný pomoci inzerátu, padělaný výrobek označený logem od zvučné firmy atd.). Nebo kolik lidí si už z práce doneslo různé věci s přesvědčením, že firma, ve které působí, má dostatek onoho materiálu a že jí to vůbec neuškodí, neboť má vysoké zisky. Jenže je to neetické a tito lidé mají na tuto problematiku většinou nesprávný názor. "Když má on, proč ne já? Kdo neokrádá stát, okrádá rodinu."

Ale korupce se netýká pouze dospělých. Dokonce i děti se často setkávají s korupcí. A aby toho nebylo málo, dokonce - i když je to celkem směšné - samy praktikují (aniž by o tom věděly) korupční jednání. Jako příklad nám poslouží věta, o které by se dalo říct, že se ztotožňuje s uplácením: "Já ti dám autíčko za to, když to na mě nepovíš mamince."

Jenže kde začít odstraňovat korupční jednání, když už děti se toto jednání nevědomě učí.
Dalo by se říci, že korupce je dnes již považovaná za samozřejmost lidského vývoje!?

Korupce je podle mého názoru těžce neetická. Jenže dnešní moderní svět vyžaduje velmi špatnou morálku, někdy až sprosté chování, neboť svět se stal peněžní velmocí a každý chce co nejvíce, aby se měl co nejlépe. Naštěstí svět je různorodý, díky tomu se zde na Zemi nachází mnoho osob, skupin, které bojuji proti této peněžní velmoci. Ale dokážou tyto osoby či skupiny alespoň nějak ovlivnit dnešní světový korupční trend?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
KorupceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)