ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.70
Hodnoceno: 66x Prosím, ohodnoť práci

Kniha

Co je to vlastně kniha? Pro někoho jsou to pouze stohy papírů a změť písmenek dávajících dohromady slova. Ovšem pro některé lidi, k nimž se také počítám, znamená mnohem víc.

Ale jsou knihy stále oblíbené tak jako v dobách minulých? Domnívám se že ne. Dříve to byl prakticky jediný zdroj zábavy a získávání informací. Dnes je již bohužel vytlačují televize, časopisy, rádia a Internet. Jako by mnozí z nás zapomněli, čím nás čtení obohacuje. Možná to bude tou uspěchanou dobou. Je velice smutné, že lidé raději zhlédnou zfilmovanou knihu, než aby strávili svůj drahocenný čas nad čtením. Je to snad pohodlností? Jinak si to totiž nedokážu vysvětlit. Vždyť v knihách je tolik fantazie a nezapomenutelných okamžiků, které při této krásné činnosti prožíváme. Dávají nám možnost na chvíli uprchnout z reality běžného života. Když člověk čte, je jen na něm, jestli ho kniha natolik upoutá, aby mohl být vtažen do děje a prožívat stejné příběhy jako její hlavní hrdinové.

Knihy se pro mě a jistě i jiné lidi staly srdeční záležitostí. Myslím si, že nejlepší cestou, jak si je zamilovat, je seznamovat s nimi děti již od útlého věku, aby mohly co nejdříve objevit jejich kouzlo. Mne knihy pohltily i díky mé babičce a její knihovně. Před spaním mi čítávala a já hltala slova vyklouzávající z jejích úst. Pomalu ve mně pěstovala lásku ke knihám, která vyvrcholila v mých 6 letech, kdy jsem byla schopna přečíst si sama svou první knížku. Od té doby chodím ráda do knihkupectví i do knihoven, kde nasávám jejich zvláštní a ojedinělou vůni. Řekla bych, že jsem na knihách trochu závislá. Jsem vděčná za každou možnost, kdy se mohu začíst do napínavého nebo romantického příběhu. Například mé oblíbené Stmívání jsem četla s pauzami na jídlo a pití dnem i nocí.

Kniha je sbírka moudrosti. Každý má možnost zvolit si tu pravou z nekonečného počtu těchto nádherných svazků a je jen na něm, zda ho kniha osloví. Vždyť kdykoliv můžeme zajít do knihovny a půjčit si jinou, která uspokojí naše představy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Maky, 17.10.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
KnihaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­