ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Kniha (3)

V dnešní době se čtou knihy spíše přes internet, i přes to se najde spousta lidí, kteří jsou takzvaní knihomolové a knihy čtou stále tradičně na papíře a ve velkém množství. Dle mého názoru je dobře, že se knihy čtou i ve školách, protože čtením knih si zlepšujeme pravopis a mluvnické schopnosti.

Často si pokládám otázky typu: Budou se knihy číst i za pár let? Budou staré knihy zachovány?
To jsou otázky, na které si prozatím nedokážeme odpovědět. Je možné, že v budoucnosti budou knihy číst roboti anebo už nebudou vůbec existovat.

Ještě před několika lety se lidé dozvídali informace jen z knih, časopisů nebo od svých známých či dalších osob. V knihách se například dočteme, jaké houby jsou jedlé a které naopak jedovaté, dozvíme se rovněž informace o známých fotbalistech anebo získáme nějaké inspirace, kam vyrazit na výlet.

Existují také encyklopedie, v nichž nalezneme, co jaké slovo znamená - avšak v dnešní době už si vše můžeme vyhledat na chytrém telefonu.

Jsou ale knihy ekologické? Nebylo by lepší je číst pouze v elektronické podobě, abychom tolik neplýtvali papírem?
Ano, podle mého názoru bychom měli méně užívat papír. Ze začátku to bude nezvyk, možná si dokonce knihu tolik neužijeme jako v papírové podobě, ale zase to bude lepší pro planetu, abychom ji déle uchovali.

Zamysleme se nad tím.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Bára, 26.04.2022

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kniha (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­