ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.45
Hodnoceno: 11x Prosím, ohodnoť práci

Kniha (2)

Kniha je ten nejlepší přítel. A když je dobrá a najdete v ní něco, připomínající vás sebe samotnou, je ještě lepší. Knihy lidé četli, čtou a číst budou. Když jsme byli malí, z knih nám vyprávěli dospělí. Věřili jsme na mořské víly, čerty a kouzelnice. V tu chvíli jsme se přenesli do našeho vlastního světa a dělali si, co se nám zachtělo. Jak šel čas, naše záliby se změnily a na dětské knihy jsme zapomněli. Dívky začaly číst romány plné zamilovaných řečí, které já nemohu vystát, a chlapci vyhledávají knihy válečné a dobrodružné.

Knihy čteme, abychom našli užitečné rady, zajímavé příběhy a v tomto věku hlavně to, jací jsme. Každý máme nějaký svůj vlastní ideál o tom, jací bychom chtěli být, co bychom chtěli v budoucnu dělat a ty někdy nejvíce přehnané idealistické plány. Nemáte to snad tak? Děláte opravdu to, co vás baví? A jste šťastní? Já si osobně myslím, že to tak nemá ani polovina lidí na světě.

Lidé čtou knihy naučné, dobrodružné, romantické, historické a spousty jiných žánrů, o které se zajímají. Já v knize například vidím něco krásného a slovy nepopsatelného. Každý večer zasedám do postele a těším se, až si budu moci přečíst další slova, řádky, stránky a kapitoly, které mě provází dějem dávno odehraným, a doufám, že nikdy neopakovatelným. Často se mi v noci zdá o něčem, co právě čtu. A ten pocit, když se alespoň trochu přiblížím a vcítím se do role hlavního hrdiny a všech ostatních lidí, jímž se to stalo, je neskutečný. Už více jak rok zažívám chvilky, ve kterých se cítím tak bezmocná a neskutečně moc bych chtěla pomáhat a napovídat hrdinům co, jak a proč mají udělat. Každá přečtená kniha pro mne znamená jeden prožitý životní příběh, poznání světa a života. A protože se zajímám o judaismus, holocaust a příběhy židovských obětí, čtení je pro mě ještě poutavější a napínavější jenom proto, že to jsou skutečné, realistické příběhy. Žádné rádoby romantické a absurdní "řečičky". Avšak moji příbuzní mi říkají, že bych od knih z druhé světové války měla na chvíli odbočit a začít s něčím veselejším. Prý ještě nejsem připravena a nedospěla do věku, kdy věci budu chápat a pobírat tak, že se to stalo a slouží to k tomu, aby se lidé vyvarovali podobným věcem. Ano, přiznávám, že po dočtení knih nebo zhlédnutí filmů se necítím zrovna nejlépe a nemám chuť s nikým diskutovat.

I když jsem přečetla zatím jenom sedmnáct knih na tohle téma, myslím si, že mě to poměrně ovlivnilo. Řekla bych, že jak pozitivně, tak i negativně. Zlepšila jsem se ve čtení, obohatila svůj slovník o několik dalších přírůstků, nejsem tak necitlivá a tolik se nestresuji, protože když nejde o život, nejde o nic. Zato moje obrovská nenávist k Němcům ještě vzrostla, jsem více pesimista než optimista, při každém slově jenom trochu mi připomínající holocaust a koncentrační tábory se mi v očích vyroní slzy a nemohu přestat brečet a myslet na všechny ty nevinné lidi, co si prošli tímto peklem.

Ale ta touha po poznání a vědění je mnohem silnější než můj smutek. A proto chci nadále pokračovat v tak krásné činnosti, jako je čtení.
Je také kniha součástí vašeho života? A co pro vás znamená?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Doležalová Barbora, 02.06.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kniha (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­