ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.82
Hodnoceno: 34x Prosím, ohodnoť práci

Ke komu vzhlížím?

Vzor? Co je to vzor? Můžeme jej definovat jako reprezentativní část z naší populace, člena společnosti, který svými činy ovlivnil jiné lidi. Jedna skupina našeho obyvatelstva si za vzor dává známé osobnosti ze světa filmu, hudby, sportu nebo třeba někoho, koho mají ve svém srdci, například rodiče. Druhá skupina existenci svých životních vzorů popírá a považují se za originály s vlastní hlavou a stylem. Kde je pravda? Podle mého názoru asi uprostřed. Pokud budeme mít nějaký vzor, který nás bude inspirovat, ale bude nám vzorem v rozumných mezích, ve všem ho nemusíme napodobovat, může nám vzor pomoci k dosažení určitého cíle, jehož chceme dříve nebo později dosáhnout.

Já osobně si nikoho za vzor nedávám, nechávám se inspirovat. Někdo mě zaujme a říkám si: "Kdybych dokázal alespoň polovinu z toho co on a měl takové dobré srdce, odvahu, touhu po úspěchu, byl bych se sebou spokojený." Někdo jiný mě naopak nemotivuje a říkám si: "Co když dopadnu jako on? Život bez úspěchu, bez náboje, stereotyp, ztracená existence. To raději nežít."

Inspiruji se dobrem, líbí se mi osudy lidí, kteří překonali překážky a dokázali něco velkého, čím pomohli i druhým. Imponují mi lidé, kteří udělali svět svobodnější, demokratičtější, zdravější, modernější, propojenější, optimističtější, bez hranic a prostě hezčí. Něco zničit nebo rozbít, to umí každý, ale něco stvořit ve prospěch ostatních, to je umění. Mě svými osudy inspirují například tyto osobnosti:
Jan Werich - geniální umělec, který bohužel tvořil v nepříznivé době totality.
Václav Havel - věřil heslu "Pravda vítězí" a opravdu se mu podařilo zvítězit nad komunismem.
Barack Obama aneb z chudé Keni do křesla amerického prezidenta
Louis de Funès - svou živelnou komikou baví diváky dodnes, a to kdykoliv.
Takové a podobné lidi považuji za vzory, inspirující vzory.

A až přijde čas, kdy mi zazvoní hrana, byl bych rád, kdybych si mohl říct, že jsem tady nebyl zbytečně, dokázal jsem si, že na to mám. Ale snad budu mít ještě dost času pokusit se změnit svět k lepšímu, být hrdý sám na sebe a být vzorem pro budoucí generaci, která o mně třeba také napíše nějaký sloh.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: borec, 25.03.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ke komu vzhlížím?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­