ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.31
Hodnoceno: 61x Prosím, ohodnoť práci

Když se řekne domov, představím si své přátele a rodinu

Domov má být místo, kde se cítíme bezpečně, kde se nemusíme přetvářet. Ale domov nemusí vždy znamenat místo, může představovat nějakou skupinu lidí, kteří k nám mají nejblíže. Když si představíte domov, co vidíte? Já vidím své nejbližší přátele a samozřejmě rodinu.

Přátele jsou neodmyslitelnou součástí našich životů. Dokážete si představit, jaký by to byl život bez přátel? Určitě velice nudný, nenaplněný a s pocitem samoty. Někdo má více přátel, někdo méně, ale každý z nás má alespoň jednoho přítele. Pro mě přátele znamenají mnoho. S nimi se cítím bezpečně, sama sebou a hlavně vím, že jsou tu pro mě vždy, když potřebuji. Ani milion známých mi nenahradí mou nejlepší přítelkyni. Kdyby vám někdo nabídl milion korun za to, že se přestanete přátelit s některým ze svých přátel, přijali byste? Já ne!

Rodina pro mě znamená jistotu. Vím, že když se vrátím domů, vždy tam na mě někdo bude čekat. Rodina se od přátelství maličko liší. Svěřili byste se snad své matce s veškerými problémy s partnerem/partnerkou, jako se svěřujete svému nejlepšímu příteli? Já určitě ne.

Když si tedy představím domov, vidím samozřejmě obrovský dům s bazénem, krásné zařízení... Ale hlavně vidím všechny své nejbližší přátele spolu s mojí rodinou. A vy?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Bon-Bon, 16.09.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Když se řekne domov, představím si své přátele a rodinuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­