ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.86
Hodnoceno: 37x Prosím, ohodnoť práci

Kdybych měla stroj času

Mnoho lidí včetně mě máme někdy pocit, že bychom potřebovali stroj času. Nějakou kabinku, do které bychom si sedli, řekli, kam a do jakého roku se chceme dostat a nějakým způsobem by nás to tam přemístilo.

Někdy nás třeba mrzelo, když jsme někomu řekli křivé slovo. Nebo jsme se ve škole ztrapnili a všichni spolužáci nám to stále dokola opakují. Moje maminka byla zase v Americe a ráda by tam jela znovu, i kdyby v minulosti. Stalo se i to, že v Titanicu zahynulo velké množství lidí. Ta loď ale nikdy vyjet nemusela...

V životě bylo, je a bude mnoho chvil, kdy bychom chtěli vrátit čas zpět, abychom škodu napravili či abychom lépe využili čas.
"Je to ale správné? Kdyby to šlo, vážně bychom toho využili? Mělo by to nějaké následky?" I takové otázky je třeba vyložit na stůl.

Můj názor je ten, že to správné není, ani bych to nechtěla. Někdo by to použil špatně a vymazal by z historie mě nebo mou rodinu. I ten Titanic byl k něčemu. Lidé se mohou z chyb jiných poučit.

Co se stalo, stalo se. Nehleďme na to, co jsme měli udělat jinak, nemá to cenu, žádný stroj času není, jsou jen vzpomínky. Dívejme se na to, co děláme právě v tento okamžik. Dělejme činy tak, abychom jich nemuseli později litovat. Žijme v současnosti!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Slohová práce Kdybych měla stroj času ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kdybych měla stroj časuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)