ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.74
Hodnoceno: 53x Prosím, ohodnoť práci

Kdyby bylo možné vrátit čas

Myslím, že tohle by si přáli všichni lidé na světě. Každý z nich určitě někdy udělal něco, co ho pak ještě hodně dlouho mrzelo a štvalo. Na druhou stranu nikdo z nás není dokonalý a s menšími zkraty - jak vlastními, tak cizími - by měl počítat každý.
Jak by to ale vypadalo, kdyby si každý hrál s časem a posouval ho dopředu nebo dozadu? Domnívám se, že by pro mě potom život neměl takovou velkou cenu jako teď. Kdybych si neustále něco zkracovala nebo prodlužovala, tak už by to potom nebyl život. Život se má užívat plnými doušky proto, že žijeme jen jednou. A kdyby se dalo hrát s časem, tak ten život si moc neužiji. Pořád bych si něco prodlužovala a zkracovala. Třeba čas na písemku, nebo chvíle strávené s přáteli nebo vracení něčeho nepříjemného. A kdyby to potom takhle dělal každý, byl by na světe zmatek.
Podle mě by se věci vracet neměly. I když je pravda, že spousta lidí si říká: "Kdybych tak mohla vrátit čas a udělat to jinak..." Ale když už jste něco udělali, tak jste se předtím určitě zamýšleli, jestli to máte nebo nemáte udělat. A tak si myslím, že se takhle většina lidí rozhodne správně. Spousta lidí je pak ale zvědavá a chtěli by vědět, jak by to dopadlo, kdyby danou věc udělali jinak. A to by se pak pořád všechno vracelo, protože by třeba ani ten druhý krok, který se už vrátil, nebyl ten pravý ořechový a takhle by se přeci žít nedalo.
Takže si myslím, že i když já jsem také zvědavá a chtěla bych vědět, jak by se určité věci odehrály, kdybych je udělala jinak, že je správné, že vrátit čas nejde.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kdyby bylo možné vrátit časMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)