ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 38x Prosím, ohodnoť práci

Kdo hledá přítele bez chyb, zůstane bez přátel

Nikdo z nás není dokonalý, proto ani nemůžeme očekávat přítele, který by byl naprosto bezchybný. Úplně každý máme svoje slabé stránky, kterými okolí otravujeme, nudíme nebo rozčilujeme, takže je důležité si v prvé řadě přiznat, že bezchybnost u nás lidí nehledejme.

Teorie vypadá vcelku jednoduše, horší je většinou část praktická. Není totiž složité pochopit, že chybovat je lidské, ale kolik lidí si to uvědomí v situaci, kdy na nás působí zlost a rozčilení na někoho, kdo je prostě jenom člověk?
Když se nad tím tak zamyslím, i mně se to lehko říká, zato těžce plní. Vždyť kolikrát ve mně zlost přímo vře, někdy se uklidním, ale častokrát vybuchnu.
Výměna názorů, možná pravdivých. Špatné zvyky. Slova, pohyby... Šíleně moc věcí nás dokáže rozčílit, ale kdybychom se spíš dívali na sebe než na druhé, možná bychom udělali mnohem lépe.

Já nehledám přátele bez chyb, jelikož vím, že lidé jsou tací, jací jsou. Ale přiznávám, nesčetněkrát mě štvou všelijakými věcmi. Nejhorší na tom všem však je, že většinou jde jen o samé "prkotiny".

Pravděpodobně mi ale dáte za pravdu, když teď zmíním ty, které jsem do této doby přehlížela - a sice ten typ lidí, jenž já osobně tak nesnáším.
Kdo hledá přítele bez chyb, zůstane bez přátel... Ano, někdo má větší chyby, někdo zase menší, ale ty lidi, co se s někým baví, pak zajdou za roh a už dotyčného pomlouvají, fakt nesnáším. Takhle totiž netolerují chyby u druhých, místo toho je ještě pěkně "zdrbnou". Spíš oni sami by si měli uvědomit své nedostatky, než se na někoho druhého dívat skrz prsty. Mně osobně nestojí zato mít za přítele někoho takového.

Přítele bez chyb opravdu nehledejme, jelikož takový není. Ale ten, který by se ve skutečnosti jenom přetvařoval, by nebyl opravdový přítel. Je přeci velký rozdíl mezi opravdovým přítelem s chybami a falešným přítelem...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Maky, 07.04.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kdo hledá přítele bez chyb, zůstane bez přátelMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­