ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.22
Hodnoceno: 45x Prosím, ohodnoť práci

Každý má nějaké přání

Není to tak dávno, co jsem si psala se svým kamarádem a ptala se ho, co by si přál. Odpověděl mi, že nic. Nevěřila jsem mu, neboť každý má nějaké přání.
Každý má nějaké přání? Ano nebo ne? Když se teď pokouším zpátky zamyslet nad tím, co jsem řekla, nejsem si tak stoprocentně jistá, jestli je to pravda. Proto si zkusím projít všechna fakta. Má každý člověk nějaké přání? Když si projdete lidskou duši, zjistíte to co já. A co jsem zjistila? Že lidská duše je mnohem složitější, než si kdokoliv myslí. Nikdo nemůže tvrdit, že o ní ví vše. I ten největší vědec světa ji nezná. Nám je známá jenom její skořápka, na níž jsou základní věci. Většina lidí má nějaké přání, ale to se nachází jen na té skořápce. Největší přání se skrývá asi uvnitř našich duší, nikdo ho však nezná, maximálně tuší, co to je, ale neumí to pojmenovat. Aby měl život smysl, měl by mít každý to své přání beze jména. Ale také by měl mít nějaké přání, to na skořápce duše, něco jako sen, aby měl nějakou inspiraci a cíl.
Neznám lidi, kteří by neměli své prosté přání. Já mám přání hned několik. Většinou se přání odklání od toho, jak člověk žije svůj život. Když je člověk nemocný, přeje si být zdravým. Když je někdo bez rodiny, přeji si ji mít. Hloupý si přeje být chytrým. A podobné mají lidi přání. I když taky to není pravidlem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: kočička, 24.04.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Každý má nějaké přáníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­