ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.06
Hodnoceno: 17x Prosím, ohodnoť práci

Jsme ve vesmíru sami? (2)

Rád se dívám večer na bezmračnou oblohu s hvězdami, kterých vidíme pouhým okem asi čtyři tisíce pět set. Zamyslím-li se nad tímto množstvím, pokládám si otázku: "Existuje u některých z hvězd planetární systém jako u našeho slunce? Co když je tam život podobný našemu?"
Uvážím-li, jak starý je vesmír (asi osm až patnáct miliard let) a jak velký, což doposud nikdo nezjistil, přicházím k odpovědi, že bychom ve vesmíru nemuseli být sami.

Co když už o nás vesmírná civilizace ví? Proč se s námi nekontaktuje? Buď je méně vyspělá a tudíž se s námi nemůže spojit, nebo je na vyšší úrovni, a pak buď nechce navázat kontakt, nebo se s námi spojuje, ale my jí nerozumíme. Nemají nám záhadné kruhy v obilí něco sdělovat?
Co když k nám přilétají a my je pokládáme za UFO a nechceme připustit, že by to byly vesmírné návštěvy? Vědecky nebyly podloženy, ale lidmi spatřeny a nesčetněkrát vyfotografovány.

Uvažuji o tom, že nám ublížit asi nechtějí, poněvadž u tak technicky vyspělé civilizace se předpokládá i vyspělost duchovní, což se o lidstvu říci nedá. Vždyť se mezi sebou nedokážeme domluvit a řešíme své spory válkami. Každá z těchto válek je vlastně prohrou nás - lidí.
Vidím to tak, že by lidé technicky postupovali mnohem rychleji, kdyby se nejchytřejší vědci spojili ve výzkumu nejen naší planety, ale i kosmu. Jenže to bychom se museli domluvit nejen v těchto otázkách, ale odstranit problémy územní, politické i společenské. Toto se mi jeví jako sen, jenž je ještě hodně daleko.

Napadá mě, že by nám bytosti z jiných planet vesmíru mohly ve všeobecném rozvoji pomoci. Jenže to by musely o nás vědět, znát náš způsob života, jak se s námi dorozumět.
Co když se mezi sebou dorozumívají telepaticky nebo vysílají zvukové vlny na frekvenci, kterou my neslyšíme? To by se pak u nás mohly domlouvat třeba s delfíny. Bojím se, co by se o nás dověděly, zda by raději neodletěly a nezanechaly neohleduplnému a nedbajícímu lidstvu o svou planetu třeba jen zničující vir, který se v nových životních podmínkách začne množit a přivede lidstvo až k pokraji záhuby.

Vidím, že návštěva mimozemšťanů by vyvolávala nové a nové otázky - kladné i záporné, a proto si myslím, že tak vyspělé bytosti vědí, že je lépe nechat lidstvo vlastnímu vývoji, aby nezpůsobilo ještě větší škody, než si může způsobit samo. Jsem z toho smutný, moji vnukové snad budou mít to potěšení je spatřit, ale já bezpečně vím, že se tam mezi hvězdami nachází planetka s rozumnými bytostmi.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavel, 25.01.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jsme ve vesmíru sami? (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­