ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.06
Hodnoceno: 18x Prosím, ohodnoť práci

Jsme ve vesmíru sami? (2)

Rád se dívám večer na bezmračnou oblohu s hvězdami, kterých vidíme pouhým okem asi čtyři tisíce pět set. Zamyslím-li se nad tímto množstvím, pokládám si otázku: "Existuje u některých z hvězd planetární systém jako u našeho slunce? Co když je tam život podobný našemu?"
Uvážím-li, jak starý je vesmír (asi osm až patnáct miliard let) a jak velký, což doposud nikdo nezjistil, přicházím k odpovědi, že bychom ve vesmíru nemuseli být sami.

Co když už o nás vesmírná civilizace ví? Proč se s námi nekontaktuje? Buď je méně vyspělá a tudíž se s námi nemůže spojit, nebo je na vyšší úrovni, a pak buď nechce navázat kontakt, nebo se s námi spojuje, ale my jí nerozumíme. Nemají nám záhadné kruhy v obilí něco sdělovat?
Co když k nám přilétají a my je pokládáme za UFO a nechceme připustit, že by to byly vesmírné návštěvy? Vědecky nebyly podloženy, ale lidmi spatřeny a nesčetněkrát vyfotografovány.

Uvažuji o tom, že nám ublížit asi nechtějí, poněvadž u tak technicky vyspělé civilizace se předpokládá i vyspělost duchovní, což se o lidstvu říci nedá. Vždyť se mezi sebou nedokážeme domluvit a řešíme své spory válkami. Každá z těchto válek je vlastně prohrou nás - lidí.
Vidím to tak, že by lidé technicky postupovali mnohem rychleji, kdyby se nejchytřejší vědci spojili ve výzkumu nejen naší planety, ale i kosmu. Jenže to bychom se museli domluvit nejen v těchto otázkách, ale odstranit problémy územní, politické i společenské. Toto se mi jeví jako sen, jenž je ještě hodně daleko.

Napadá mě, že by nám bytosti z jiných planet vesmíru mohly ve všeobecném rozvoji pomoci. Jenže to by musely o nás vědět, znát náš způsob života, jak se s námi dorozumět.
Co když se mezi sebou dorozumívají telepaticky nebo vysílají zvukové vlny na frekvenci, kterou my neslyšíme? To by se pak u nás mohly domlouvat třeba s delfíny. Bojím se, co by se o nás dověděly, zda by raději neodletěly a nezanechaly neohleduplnému a nedbajícímu lidstvu o svou planetu třeba jen zničující vir, který se v nových životních podmínkách začne množit a přivede lidstvo až k pokraji záhuby.

Vidím, že návštěva mimozemšťanů by vyvolávala nové a nové otázky - kladné i záporné, a proto si myslím, že tak vyspělé bytosti vědí, že je lépe nechat lidstvo vlastnímu vývoji, aby nezpůsobilo ještě větší škody, než si může způsobit samo. Jsem z toho smutný, moji vnukové snad budou mít to potěšení je spatřit, ale já bezpečně vím, že se tam mezi hvězdami nachází planetka s rozumnými bytostmi.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jsme ve vesmíru sami? (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)