ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.92
Hodnoceno: 24x Prosím, ohodnoť práci

Jsme v bezpečí?

V současné době se vyskytuje mnoho případů, které jsou pro nás nepochopitelné. Ať už jsou to teroristické útoky, vraždy či jiné ohavnosti, které nám pokaždé berou dech a díky nimž se nám úzkostí sevře srdce. Každý hledá příčinu někde jinde, ale pokud člověk umí trochu přemýšlet, ví, že existuje jen jedna příčina a tou je právě již zmíněný člověk. Tedy ovšem, jestli ho vlastně "člověkem" můžeme nazvat.

Říká vám něco slovo hyenismus? Zamysleme se nad tím, proč vůbec k takovým situacím dochází a proč na to doplatí vždy nevinní lidé? Potkala jsem mnoho odlišných lidí, ale nikdy by mě nenapadlo, že třeba můj kamarád, se kterým jsem si vždy rozuměla, by mě dokázal zabít.

A takové příběhy se odehrávají dnes a denně. Přece se člověk nerodí s "posláním" někoho zabít. Mnoho životů přijde nazmar jen kvůli lidské hlouposti. Už to nejsou jen seriály a akční hry. Neuvěřitelně rychle se tyto události stávají součástí našeho života.

Myslíte si, že je to správné? Jsme úplně jiní, neumíme si vážit toho, co máme, a když to ztratíme, litujeme věcí, které jsme mohli udělat nebo jim alespoň předcházet.

Každá negativní událost je výzvou, která ale často bývá přehlížena. Vždyť nikdo s tím nic nedělá. Všichni nad těmito hrůznými činy jen mávnou rukou a myslí si, že už se to nebude opakovat.
Pozor! Mnoho věcí a důležitých faktů jim uniká. Už neexistují jen dobří lidé. Dokonce si dovolím říct, že převážná většina je těch zkažených. Jste také zastánci názoru, že když se zveřejní v televizi například vražda, že už se to nikdy posléze nestane? Mám z toho pocit, že takovéto smýšlení je jen naivní. V bezpečí nejsme nikdy, a to ani tehdy, kdyby na světě existovali jen dobří lidé.

Ale máme přeci svou hlavu, kterou musíme umět využít i v situacích, jež se zdají být neřešitelné. Nebo snad ne? Zamysleme se občas nad sebou, jestli si opravdu dokážeme smysluplně užívat života a nepromarnit důležité chvíle v něm.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Slohová práce Jsme v bezpečí? ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jsme v bezpečí?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)