ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.75
Hodnoceno: 12x Prosím, ohodnoť práci

Jsem na správném místě?

aneb Jedu na správném koni?

Řekla bych, že je to otázka, kterou si spousta lidí pokládá bohužel až moc často. Ne každý je spokojen s tím, v jaké době se narodil, na jakém místě nebo komu. Mnoho lidí, hlavně "teenagerů", si neustále říká, že kdyby se narodili na jiném místě a možná i v jiné době, vedli by plnohodnotnější život. V každé americké komedii jsou školy vybaveny špičkovou technologií, dospívající lidé chodí denně na nezapomenutelné party... Kdo by tam nechtěl žít? I když je realita asi jiná, podle mého názoru to každého mladistvého alespoň trochu osloví.

Určitě jsem se nenarodila do špatné doby, to vím jistě. V minulém režimu bych zcela jistě žít nechtěla, příčí se mi už z vyprávění mé maminky nebo dědy. V dnešní době se sice "na každém rohu" setkáte s vraždou, ale to v minulých letech bylo jistě také. Dnes si může každý čtrnáctiletý občan koupit alkohol a drogy, jenže tomu už se prostě nedá nijak zabránit. Spíše se zamýšlím nad tím, zda jsem byla narozena na správném místě. Moje rodina má jasné české kořeny, snad jen prababička z matčiny strany je ze Slovenska, a i já se cítím jako typická Češka. Ale neměla bych ten život jednoduší, kdybych se narodila do světových velmocí, jakými jsou třeba USA, Rusko, Německo či Anglie? Každý, kdo se narodí v jedné z těchto zemí, může snadněji něco dokázat. Ptám se sama sebe: Kde by byla Madonna, která - jak je známo - neumí moc dobře zpívat, jestliže by nebyla z Ameriky? A kde je náš český zlatý slavík Karel Gott? Má nádherný hlas, ale znají ho jenom Češi, Slováci a Němci. K čemu je mi to, že umím skoro perfektně češtinu, když to bude stejně za sto let zapomenutý jazyk? Ano, každý Američan to má v tomto světě o dost jednoduší.

Vím, že jsem však mohla dopadnout i mnohem hůře. Co kdybych se třeba narodila v Africe a neměla co k jídlu. Ale i přesto si myslím, že nám, Čechům, svět trochu křivdí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Mája *Gorgeous*, 08.05.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jsem na správném místě?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­