ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.60
Hodnoceno: 80x Prosím, ohodnoť práci

Jsem dobrá dcera?

- úvaha/zamyšlení, příp. i fejeton

Co si ale máme představit pod pojmem dobrá dcera? Poslušnou holčičku, která bez odporu splní jakýkoliv příkaz rodičů? Ta, která nosí domů samé dobré známky, nikdy není drzá, hodně volného času tráví v zájmových kroužcích, jako jsou různé sporty, kurzy vyšívání nebo keramiky? Či snad ta, vzhledem k našemu dospívajícímu věku, jež se vždy chová slušně ve společnosti, diskotéky, zábavy nebo jiné formy noční zábavy ji nezajímají?

Tohle všechno jsou přece pojmy, které jsou těžko splnitelné. Zkusili jste si někdy nebýt týden drzí? Pro mě je to nemožné. Avšak zamysleme, jestli všechno tohle po nás rodiče doopravdy chtějí? Jistě, chtějí z nás vychovat co nejlepší lidi, ale určitě nechtějí, abychom byli naprosto dokonalí. Na všechno kývnout, všechno vykonat jako nějaké opičky v cirkuse? To přece není jejich cíl. A i ty opičky se přece někdy vzbouří...

A já? Jsem vůbec já dobrou dcerou? Každopádně žádný z těch pojmů nesplňuji. Doma skoro s ničím nepomáhám, dobré známky nenosím, většinu volného času prospím nebo "prosurfuji" na Internetu. A večerní život? To je asi kámen úrazu, podstata všech nynějších hádek. Jako každý teenager chci samozřejmě chodit na diskotéky a zábavy. Na to si naši už víceméně zvykli, jenže se nikdy nedokážeme dohodnout na hodinu příchodu a na tom, jak se dostanu domů. Ale na druhou stranu je na mě myslím spolehnutí, žádnou ostudu jsem nikdy neudělala, nikdy jsem se neválela pod stolem pod vlivem alkoholu či nějakých drog. Další záminkou k hádkám je samozřejmě uklízení. Jako každá matka je i ta má velice pořádku milovná, což mě, typického "bordeláře", naprosto vytáčí. Taky musíte obden vysávat, každý týden utírat prach a dennodenně si stlát? Ne? Já už taky ne. Potom co maminka pochopila, že nemá cenu se o tomhle hádat, si to radši dělá sama. Mou jedinou povinností je každou sobotu vysát a postarat se, aby bylo špinavé nádobí v myčce a čisté uklizené ve skříňkách.

Co to tedy znamená? Jsem dobrá dcera? Myslím, že i přestože jsou u nás hádky na každodenním pořádku, důležité je, že se máme rádi, i když si to neříkáme, máme na sebe všichni v srdci místo, nemluvíme o sobě špatně, nezapomínáme na svoje narozeniny, neubližujeme si a náš vztah je prostě celkově pěkný.

A nezapomeňte. I ty nejdrzejší opice se přece někdy musí zklidnit a musí se stát moudrými lidoopy, kteří si musí najít své místo v životě.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 07.04.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jsem dobrá dcera?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­