ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.61
Hodnoceno: 133x Prosím, ohodnoť práci

"Jenom žena ví, čeho je žena schopna!" (William Somerset Maugham)

Mohlo by se zdát, že muž nemůže psát o tom, čeho je žena schopná. Ale já si myslím, že může. Jen to vidí z jiného úhlu pohledu.

Žena je ta nejkrásnější, nejzbožňovanější i nejproklínanější bytost v celém vesmíru. Dokáže u muže jediným pohledem probudit neskutečnou vášeň, která spaluje, touhu, která ho dohání k nepříčetnosti, a také si dokáže muže omotat kolem prstu.

Ale když tě miluje a dovolí ti stát se jejím vyvoleným, smíš se vznášet v oblacích, můžeš chodit po vodě, máš pocit, že slunce nikdy nezapadá, poněvadž je vedle tebe. Působí na tebe jako dar z nebes, lesní víla, amazonka... Jakmile jsi s ní, nepotřebuješ jíst ani pít. Máš pocit, že již nic víc není k životu třeba. Ona je tvůj chleba, tvá voda, je tvůj život i tvá smrt. A toto je jen zlomek toho, co žena dokáže.

Když je žena raněna, zrazena, zhrzena, nebo se cítí ublíženě, dokáže proti tobě rozpoutat pravé peklo na zemi. Chce se ti pomstít všemi možnými prostředky a nic ji nezastaví. Její pomluvy, klepy, lži, msta se šíří kolem a stahují se jako oprátka na hrdle středověkého odsouzence na smrt. Jednou jsem to zažil a již nechci nikdy více. Jistě si dovedeš představit proč!

Co vede ženu k těmto skutkům? Nejspíše to budou zhrzené city, posedlost, touha po vlastní spravedlnosti. Spustí proti tobě své intriky a je s tebou "ámen". Ztrácí veškeré zábrany a jde po tobě , hlava-nehlava, jen aby dokonala svou vendetu až do konce. Lidé se na tebe dívají skrz prsty. Dohání tě to k šílenství, vře v tobě krev, máš chuť ji chytit pod krkem. I toto žena dokáže. Co se týče pomluv a intrik, normální muž je většinou bezmocný jako Goliáš proti Davidovi.

Není však žena také tou, co dokáže odpouštět a milovat až za hrob? Tou, co dokáže být dobrým společníkem a kamarádem do nepohody? Určitě ano! A také je tou křehčí a romantičtější polovinou páru, potažmo lidstva.

Položme si také ještě otázku, co se stane, když žena obrátí svůj hněv proti ženě. Proč se dvě nejlepší, nerozlučné kamarádky, sestry v životě, přítelkyně navěky, znesváří? Já si myslím, že v tomto případě se "za vším hledej ženu" změní na "za vším hledej muže". Dvě rovnocenné sokyně a jedna druhé nic neodpustí! Přirovnal bych to k přísloví "když se kácí les, lítají třísky". Ze začátku se mohou naoko tolerovat, ale povětšinou pod záštitou přetvářky už kují pikle, čím svou sokyni zničit, zesměšnit, znemožnit, pomluvit... Žena povětšinou nebojuje pěstmi, ale hlavou. Je mnohem rafinovanější než muž!

Myslíš si, že by tvá žena toho nebyla schopná? Tak to se pleteš. Víš proč? Protože jen žena ví, čeho je žena schopna!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
"Jenom žena ví, čeho je žena schopna!" (William Somerset Maugham)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)